23:38 16 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2123
  • RUB89.0364
Pasaulē
Saņemt īso saiti
59

Kārtējā eskalācija ASV un Ķīnas konfliktā notika pēc abpusējo tirdzniecisko pārrunu 12.raunda rezultātiem, kurā pusēm neizdevās panākt progresu tirdzniecības kara noregulēšanā.

RĪGA, 7. augusts — Sputnik. Kompānijas no Ķīnas uz laiku apturējušas lauksaimniecības produkcijas iegādes Savienotajās Valstīs, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz ĶTR Komercijas ministriju.

Šie soļi tika sperti, atbildot uz Vašingtonas lēmumu no 1. septembra noteikt nodevas 10% apmērā precēm no Ķīnas par kopējo vērtību 300 miljardu apmērā.

Tāpat Ķīnas Valsts padomes Tarifu komiteja izvērtē iespēju paaugstināt ievedmuitas nodevas lauksaimniecības produkcijas piegādēm, darījumi, par kurām tika noslēgti pēc 3. augusta.

Savukārt ASV atzina Ķīnu par valsti, kas manipulē ar valūtu, un paziņoja, ka strādās ar SVF ar mērķi novērst "netaisnīgo priekšrocību", ko guvusi Ķīna, samazinot juaņas kursu pret dolāru līdz minimumam kopš 2018. gada decembra.

Kārtējā eskalācija ASV un Ķīnas konfliktā notika pēc abpusējo tirdzniecisko pārrunu 12.posma rezultātiem, kurā pusēm neizdevās panākt progresu tirdzniecības kara noregulēšanā. Iepriekš, 2019.gada maijā, pēc konsultāciju 11.posma, kas tāpat izrādījās nesekmīgs, puses pieņēma lēmumu ieviest savstarpējas tirdzniecības nodevas: ASV – importam no Ķīnas 200 miljardu dolāru apmērā, Ķīna – precēm no Savienotajām Valstīm 60 miljardu dolāru apmērā.

Pēc temata

Ķīna ieviesusi nodevas precēm no ASV
Ķīna iecerējusi trīs mēnešus neiekasēt palielinātas nodevas auto importam no ASV
Ķīna gatavo "aukstu ēdienu" pēc ASV lēmuma palielināt muitas nodevas
Huawei – jauns ASV uzbrukuma objekts ekonomiskajā karā pret Ķīnu

Galvenie temati