09:15 20 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2132
  • RUB89.4400
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Atbilstoši hibrīdkara likumiem (45)
40

Britu avīze Guardian savā lapā Instagram Stories atvainojās portālam Sputnik Francija par apsūdzībām melu ziņu izplatīšanā.

RĪGA, 6. augusts — Sputnik. Britu avīze Guardian publiski atvainojusies par netaisnu apsūdzību Sputnik par melu ziņu izplatīšanu, vēsta RIA Novosti.

Aprīlī notika ugunsgrēks Parīzes Dievmātes katedrālē. Sputnik Francija korespondents uzņēma fotogrāfiju, kurā iemūžināta degošā katedrāle, bet priekšplānā redzami divi smaidoši austrumnieciskas ārienes vīrieši, kuri šķērso policijas lenti.

Люди у собора Парижской Богоматери, где случился пожар
Sputnik France
Cilvēki pie degošās Parīzes Dievmātes katedrāles

Redakcija nesniedza nekādus komentārus par uzņēmumu. Tas izplatījās tīmeklī, turklāt sociālo tīklu lietotāji to izmantoja, lai parādītu – musulmaņi it kā priecājoties par traģēdiju. Vienlaikus vairāki rietumu mediji pārmeta Sputnik centienus ietekmēt sabiedrības attieksmi pret musulmaņiem.

Cita starpā 19.aprīlī Guardian publicēja šo fotogrāfiju savā izlasē Fake or for Real ("Meli vai patiesība") lapā Instagram. Avīze iekļāva uzņēmumu "melu ziņu" kategorijā, atsaucoties uz amerikāņu ekspertu viedokli, kuri apgalvoja, ka fotogrāfija it kā esot samontēta.

Sputnik iesniedza uzņēmuma autentiskuma pierādījumus – publicēja tā pirmo eksemplāru līdz ar visiem metadatiem.

Taču Guardian savu kļūdu atzina tikai četrus mēnešus vēlāk.

Скриншот публикации Guardian в Instagram Stories
Instagram / guardian
Guardian publikācijas Instagram lapā ekrānuzņēmums

"Precizitāte mums ir svarīga, tāpēc, ja esat mūsu projekta "Fake or for real" fans, lūdzam iepazīties ar sekojošo: "Fake or for real" izlaidumā 19. aprīlī mēs izteicām pieņēmumu, ka plaši izplatītā fotogrāfija, kas uzņemta ugunsgrēka laikā Parīzes Dievmātes katedrālē, ir rediģēta. Ar mums sazinājās fotogrāfijas īpašnieks, un mēs atzīstam: fotogrāfija nav rediģēta. Mēs atvainojamies par to, ka apgalvojām pretējo," teikts publikācijā, ko Guardian izvietoja Instagram Stories.

Temats:
Atbilstoši hibrīdkara likumiem (45)

Pēc temata

Kādas viltus ziņas Londona grasās apkarot Eiropā?
Sistemātiski uzbrukumi toksiskā vidē. KF ĀM atmaskoja Parīzes spiedienu uz Sputnik
Absurduma uzvara: Kremlī novērtēja mediju brīvības samitu bez Sputnik un RT
Eksperti par plašsaziņas līdzekļu objektivitāti: jo lielāki meli, jo mazāk tiem ticas
Londona nenogurst atgādināt par "Krievijas ietekmi"

Galvenie temati