17:19 24 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Pasaulē
Saņemt īso saiti
38

Par Grētas Tūnbergas ticamākajiem konkurentiem uzskata Jaunzēlandes premjerministri Džasindu Ardernu un ASV prezidentu Donaldu Trampu.

RĪGA, 29. jūlijs – Sputnik. Zviedru skolniece – ekoloģijas aktīviste Grēta Tūnberga ir galvenā pretendente uz Nobela miera prēmiju, apgalvo bukmeikeru ofisi.

Nobela miera prēmijas laureāts tiks pasludināts oktobrī Oslo. Saskaņā ar tradīciju prestižās prēmijas kandidātu vārdi tiek turēti stingrā noslēpumā, tomēr bukmeikeri pieņem likmes, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Piemēram, dažus mēnešus pirms Nobela komitejas lēmuma pasludināšanas par galveno pretendenti uz Miera prēmiju tiek uzskatīta zviedru skolniece Grēta Tūnberga. Meitene piesaistījusi plašu uzmanību ar savām akcijām pie Zviedrijas parlamenta: viņa aicina pievērst lielāku uzmanību ekoloģijai un globālās sasilšanas problēmām. Pateicoties Tūnbergai, akcijās iesaistījušies skolēni no visas pasaules.

Otrajā vietā no bukmeikeru viedokļa ierindojusies Jaunzēlandes premjerministre Džasinda Arderna, kura daudz veikusi, lai neatkārtotos tādas traģēdijas, kā apšaude Kraistčērčā, kā arī nepieļautu ksenofobijas palielināšanos valstī.

Trešais ticamākais pretendents uz prēmiju ir ASV prezidents Donalds Tramps – viņš šogad kļuvis par pirmo ASV vadītāju, kurš spēris kāju Ziemeļkorejas teritorijā.

Starp ticamiem pretendentiem uz Nobela miera prēmiju bukmeikeri nosaukuši arī Vācijas kancleri Angelu Merkeli, Romas pāvestu, organizāciju "Ārsti bez robežām", Saūda Arābijas rakstnieku Raifu Badavi un ANO Augstā komisāra bēgļu jautājumos pārvalde.

Nobela miera prēmijas laureāts saņem naudas balvu aptuveni viena miljona dolāru apmērā, kā arī piemiņas medaļu.

Galvenie temati