10:31 22 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1787
  • RUB89.9825
Pasaulē
Saņemt īso saiti
42

Militārās izlūkošanas dienesta vadītājs pauda, ka, pēc viņa domām, "pie sienas piespiesta" valsts var reaģēt neprognozējami. Viņaprāt, tas attiecas arī uz Krieviju.

RĪGA, 21. jūlijs – Sputnik. ASV Aizsardzības ministrijas Izlūkošanas pārvaldes direktors ģenerālleitnants Roberts Ešlijs uzskata, ka Krievija apdraud ASV īstermiņa, bet Ķīna – ilgtermiņā perspektīvā, vēsta RIA Novosti.

"Īstermiņa perspektīvā tā ir Krievija," Aspenas foruma ietvaros Ešlijs atbildēja uz jautājumu, kas Vašingtonai bīstamāks – Maskava vai Pekina. Ešlija uzstāšanās tika translēta foruma vietnē.

Militārā izlūkdienesta vadītājs pastāstīja, ka ir vienisprātis ar cilvēkiem, kuri uzskata: "pie sienas piespiesta" valsts var reaģēt neprognozējami. Viņaprāt, tas attiecas arī uz Krieviju.

"Turklāt vairāki tūkstoši kodollādiņu (Maskavas rīcībā – red.) rada eksistenciālus draudus. Ķīnieši ieņem līdera pozīcijas no ekonomiskā viedokļa. Tā ir ilgtermiņa perspektīva," savu viedokli paskaidroja Ešlijs.

Rietumu politiķi un augstu stāvošas militārpersonas pastāvīgi runā par "Krievijas draudiem".

Pie tam Maskava jau vairākkārt ir uzsvērusi, ka Krievija nekad nevienam neuzbruks. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs norādīja, ka NATO ir ļoti labi informēta par to, ka Maskavai nav plānu uzbrukt, taču alianse vienkārši izmanto ieganstu, lai dislocētu lielāku skaitu tehnikas un bataljonu pie Krievijas robežām.

Pēc temata

National Interest nosauca "Krievijas un Ķīnas savienību" par ASV murgu
Eksperti: ASV floti gaida sakāve karā ar Krieviju un Ķīnu
ASV atradušas "Ķīnas un Krievijas superieroci"
Business Insider: Krievija un Ķīna atradušas ASV vājo vietu

Galvenie temati