11:25 11 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Pasaulē
Saņemt īso saiti
35

Vašingtonas štata Rietumu apgabala federālā prokurora dienests informēja, ka Vladimirs Kvašuks bija "ļoti zinošs programmatūras izstrādātājs" un par nozagto naudu dzīvojis eleganti.

RĪGA, 21. jūlijs — Sputnik. Ukrainas pilsonis Vladimirs Kvašuks nozadzis kompānijai Microsoft vairāk nekā desmit miljonus dolāru, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz krimināllietas materiāliem.

25 gadus vecais V.Kvašuks strādāja korporācijā Microsoft ASV – vispirms kā darbinieks ar kontraktu, bet 2016.-2018.gg. bija kompānijas štata darbinieks. Viņš strādāja par kompānijas tiešsaistes veikala testētāju. Pārdošanas sistēmas testēšanai Kvašukam tika dāvāta iespēja radīt reālas transakcijas ar neeksistējošām kredītkartēm.

Tādējādi Kvašuks iegādājās dāvanu kartes par lielām summām un pēc tam pārdeva tās trešajām personām.

"Noziedzīgās shēmas īstenošanas laikā Kvašukam izdevās ar krāpšanos iegūt vairāk nekā desmit miljonus dolāru kā Microsoft dāvanu kartes un citus īpašumus," teikts apsūdzības slēdzienā.

Vismaz 2,8 miljoni dolāru no šiem līdzekļiem nonāca programmētāja bankas kontā. Vašingtonas štata Rietumu apgabala federālā prokurora dienests informēja, ka Vladimirs Kvašuks bija "ļoti zinošs programmatūras izstrādātājs" un par nozagto naudu dzīvojis eleganti. "Viņš izmantoja ienākumus automašīnas Tesla iegādei par 160 tūkstošiem dolāru un nopirka māju ezera krastā par 1,6 miljoniem dolāru," teikts prokuratūras paziņojumā.

Šonedēļ Kvašuks stājies tiesas priekšā Sietlā, tiesnesis pieņēmis lēmumu par viņa arestu.

Pēc temata

Microsoft informē, ka uzlauzts serviss Outlook
Zaudējumi ir lieli: hakeri uzbrukuši vienai no lielākajām kriptobiržām pasaulē

Galvenie temati