16:18 28 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Pasaulē
Saņemt īso saiti
27

Nesen kļuva zināms, ka konsaltinga kompānija Cambridge Analytica, ar kuru sadarbojas Facebook, saņēmusi vairāk nekā 50 miljonu sociālā tīkla lietotāju datus, lai palīdzētu Donalda Trampa priekšvēlēšanu štābam 2016.gadā.

RĪGA, 14. jūlijs – Sputnik. ASV Federālā tirdzniecības komisija piespriedīs Facebook naudas sodu 5 miljardu dolāru apmērā par sociālā tikla lietotāju datu nopludināšanu konsaltinga kompānijai Cambridge Analytica, vēsta Sputnik Baltkrievija, atsaucoties uz izdevumu The Wall Street Journal.

Pirms dažiem mēnešiem kļuva zināms, ka britu konsaltinga kompānija Cambridge Analytica, ar kuru sadarbojas Facebook, saņēmusi vairāk nekā 50 miljonu sociālā tīkla lietotāju datus, lai palīdzētu Donalda Trampa priekšvēlēšanu štābam 2016.gadā. Sakarā ar šo faktu Lielbritānijā sākta izmeklēšana.

Iepriekš Facebook jau piespriests sods par sadarbību ar Cambridge Analytica. Amerikāņu kompānija saņēma par to maksimālo iespējamo sodu Lielbritānijā 500 tūkstošu mārciņu apmērā. Sankcijas saistītas ar to, ka laika periodā no 2007. līdz 2014.gadam britu konsaltinga firma pieļāva divus Lielbritānijas Datu aizsardzības likuma pārkāpumus, bet Facebook nenodrošināja savu lietotāju personīgo datu drošību.

Lēmumu par kārtējo sodu atbalstīja trīs no pieciem ASV Federālās tirdzniecības komisijas locekļiem. Tagad lēmums tiks iesniegts apstiprināšanai Tieslietu ministrijā. Ja informācija par Facebook lietotāju datu nopludināšanu apstiprināsies, sociālais tīkls samaksās rekordlielu sodu, kādu komisija jebkad piespriedusi tehnoloģiskajām kompānijām.

Pēc temata

Ar Trampu saistīta kompānija iejaukusies vēlēšanās visā pasaulē
Facebook izveidojis speciālu nodaļu cīņai pret "iejaukšanos" vēlēšanās
Facebook britu parlamentā atskaitījās par palīdzības sniegšanu Latvijai
Zakerbergs apsūdz Krieviju par "bruņošanās sacīkstēm" Facebook tīklā

Galvenie temati