23:36 25 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0910
  • RUB78.2874
Pasaulē
Saņemt īso saiti
24

Tādējādi ierēdņi vēlas stimulēt privāto automobiļu īpašniekus atteikties no to izmantošanas, samazinot šādā veidā gaisa piesārņojuma līmeni.

RĪGA, 30. jūnijs – Sputnik. Vācijas pilsētas Manheima varasiestādes no 2020. gada aprīļa plāno atcelt braukšanas maksu sabiedriskajā transportā. Jaunievedumu var izmantot ne vien pilsētas iedzīvotāji, bet arī tūristi, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz "EvroPuļs".

Tādējādi ierēdņi vēlas stimulēt privāto automobiļu īpašniekus atteikties no to izmantošanas, samazinot šādā veidā gaisa piesārņojuma līmeni.

Vēl četras vācu pilsētas – Esene, Bonna, Reitlingene un Hērenberga – kļuva par vācu federālās pilsētas transporta subsidēšanas programmas dalībniekiem. Kaut arī brauciena maksa tajās netika atcelta, taču biļetes cenas būtiski samazinājušās.

Manheima nav pirmā Eiropas pilsēta, kura plāno pilnībā vai daļēji atcelt maksu par sabiedrisko transportu. Nesen Briseles varasiestādes piedāvāja atcelt braukšanas maksu pilsētas transportā brīvdienās, savukārt Prāgā – dienās, kad pilsētā ir spēcīgs smogs.

Pēc temata

Rēzeknes mērs norāda, ka bezmaksas sabiedriskais transports ļaus nopelnīt
Mazapdzīvotos Latvijas rajonos tiks ieviests bezmaksas sabiedriskais transports
Tallina dāsni dāvā pilsētas viesiem bezmaksas sabiedrisko transportu
Jelgavas pensionāri lūdz piešķirt viņiem bezmaksas braucienus sabiedriskajā transportā

Galvenie temati