22:04 03 Decembris 2020
Tiešraide
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Pasaulē
Saņemt īso saiti
48

Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks uzskata, ka šāds lēmums būtiski palielinās valsts drošību globāla militāra konflikta riska dēļ.

RĪGA, 17. jūnijsSputnik. Polijā tiks dislocēta ASV bruņoto spēku vadība NATO austrumu flangā, informēja Polijas aizsardzības ministrs Mariušs Blaščaks, vēsta RIA Novosti.

Viņš ir pārliecināts, ka tamlīdzīgs risinājums būtiski uzlabos valsts drošību, ņemot vērā globāla militārā konflikta risku.

"Iespējamais iebrucējs saprot, ka Polijas robežu pārkāpums, uzbrukums Polijai nozīmē nevis lokālu, bet gan globālu konfliktu," ministrs apgalvoja Polskie Radio ēterā.

Iepriekš vēstīts, ka ASV un Polija vienojušās par amerikāņu izlūkošanas bezpilota lidaparātu MQ-9 eskadriļas izvietošanu Polijas teritorijā un Vašingtona plāno palielināt valstī dislocēto karavīru skaitu par tūkstoš cilvēkiem (patlaban valstī dislocēti 4,5 tūkstoši ASV karavīru).

Savukārt Polija apņēmusies uz sava rēķina sagatavot visu nepieciešamo infrastruktūru un uzbūvēt kara lidlauku, ko būtu iespējams izmantot spēku paevietošanai "mācībās un neparedzētos gadījumos".

Pēc temata

Lidlauki Baltijā ir gatavi: KF paziņoja par ASV kodolieroču izmantošanas iespējamību
Slikts piemērs. Polija nemanāmi pacīnīsies ar neeksistējošu draudu
NATO organizē mācības ar Patriot pielietojumu 60 km attālumā no Kaļiņingradas
Eksperts: NATO palielinās militāro mācību skaitu Baltijā

Galvenie temati