12:42 04 Decembris 2020
Tiešraide
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Pasaulē
Saņemt īso saiti
36

Vašingtona negatīvi vērtē Ankaras vēlmi iegādāties Krievijas jaunos zenītraķešu kompleksus un draud pārtraukt turku karavīru dalību programmā F-35.

RĪGA, 17. jūnijs – Sputnik. Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans pavēstīja, ka ZRK S-400 piegādes varētu sākties jau šī gada jūlija sākumā, informēja Sputnik Baltkrievija.

Turcijas prezidents atklāja, ka apspriedis šo jautājumu ar Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, un šajā jautājumā nav nekādu negatīvu aspektu.

"Domāju, piegādes sāksies jūlija pirmajā pusē," teica Turcijas prezidents žurnālistiem lidmašīnā, atgriežoties valstī pēc vizītes Tadžikistānā.

Pie tam Erdogans atzīmēja, ka, neskatoties uz spiedienu no ASV puses, Turcija neplāno atteikties no izdevīgā darījuma – Krievijas ZRK S-400 piegādēm.

Vašingtona uzstāj, ka Krievijas zenītraķešu kompleksi neatbilst Ziemeļatlantijas alianses standartiem.

Pēc Turcijas prezidenta domām, ASV draudi atteikties no jauno lidmašīnu F-35 piegādēm un apturēt turku pilotu militārās sagatavošanas kursus ir "neglīti".

Tiesa, Erdogans atzīmēja, ka visas pretrunas ar Vašingtonu vēl iespējams atrisināt pa tālruni.

Turcija
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

"Vismaz es tam gribu ticēt" viņš pavēstīja noslēgumā.

Iepriekš kļuva zināms, ka ASV aizsardzības ministra pienākumu uzpildītājs Patriks Šanahans informēja kolēģi Turcijā Hulusi Akaru, ka turku pilotiem, kuri ASV apgūst darbu ar F-35, jāpamet valsts līdz 31. jūlijam.

Turcija parakstīja līgumu ar Krieviju par četru S-400 divizionu piegādi jau 2017.gadā. Līguma  aptuvenā summa – 2,5 miljardi dolāru. Vienlaikus Savienotās Valstis piedāvāja Turcijai iegādāties amerikāņu Patriot par 3,5 miljardiem dolāru.

Pēc temata

ASV draud ar sankcijām visai pasaulei par S-400 iegādi
ASV Senāts izteicis Turcijai ultimātu sakarā ar S-400
Labs biznesa projekts: 15 gadu laikā NATO izsūknējusi no Latvijas 5 miljardus eiro
"Notriektie" lidotāji. ASV liegs turku pilotiem treniņus ar F-35

Galvenie temati