09:26 21 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2101
  • RUB89.0850
Pasaulē
Saņemt īso saiti
56

ASV un Ķīnas pārrunas tirdzniecības jautājumos maija vidū noslēdzās bez rezultāta, ASV kārtējo reizi palielināja nodevas precēm no Ķīnas.

RĪGA, 2. jūnijs – Sputnik. Ķīna ir gatava turpināt tirdznieciskās pārrunas ar ASV, taču nepieciešamības gadījumā cīnīsies līdz uzvarai, teikts Baltajā grāmatā, kas atspoguļo Pekinas viedokli šajā jautājumā, vēsta RIA Novosti.

"Neskatoties ne uz ko, Ķīna nesalieksies zem spiediena un noturēsies pret jebkuriem izaicinājumiem, kas parādās tās ceļā. Ķīna ir gatava pārrunām, taču cīnīsies līdz pēdējam, ja tas būs nepieciešams," uzsvēra dokumenta autori.

Baltajā grāmatā teikts, ka Ķīna nekad nepiekāpsies principiālos jautājumos tirdznieciskajās pārrunās ar ASV, turklāt atzīmēts, ka Pekinai un Vašingtonai ir jāciena izraudzītais kurss un attīstības ceļš, kā arī "pamatos liktā sistēma".

"Ar viena līguma parakstīšanu nav iespējams atrisināt visus esošos jautājumus, tāpar jāpanāk, lai šī vienošanās atbilstu abu pušu vajadzībām," uzsvēra dokumenta autori.

ASV un Ķīnas pārrunu tirdzniecības jautājumos kārtējais posms maija vidū noslēdzās bez rezultāta, ASV kārtējo reizi palielināja nodevas precēm no Ķīnas. ASV palielināja nodevas no 10% līdz 25% importam no Ķīnas par kopsummu aptuveni 200 miljardu dolāru apmērā.

ASV prezidents Donalds Tramps uzdevis sākt nodevu palielināšanas procesu visam atlikušajam importam no Ķīnas, kas tiek vērtēts aptuveni 300 miljardu dolāru apmērā. Atbildot uz šiem soļiem, Pekina no 1.jūnija palielināja nodevas precēm no ASV par 60 miljardiem dolāru.

Pēc temata

Pentagons sapratis, ko sastrādājis: ķīnieši nospieduši uz ceļiem ASV armiju
National Interest nosauca "Krievijas un Ķīnas savienību" par ASV murgu
Ķīna gatavo "aukstu ēdienu" pēc ASV lēmuma palielināt muitas nodevas
Tramps pret Huawei: vai vajadzētu uztraukties gadžetu īpašniekiem

Galvenie temati