09:38 09 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Pasaulē
Saņemt īso saiti
58

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo tikās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli un ārlietu ministru Haiko Māsu. Pēc tikšanās Māss paziņoja, ka Vācija un ASV vēlas panākt labas attiecības ar Krieviju un dialogu starptautisko konfliktu risināšanai.

RĪGA, 1. jūnijs — Sputnik. Vācijai jāpalielina aizsardzības izdevumi līdz 2% IKP, jo NATO ir svarīgs instruments "Krievijas iebiedēšanas darbā", paziņoja ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo intervijā izdevumam Bild.

"Vissarežģītākais lēmums ir vācu tautas rokās. Vācijas valdība ir apsolījusi divus procentus, un cilvēkiem ir jāpieprasa, lai valdība pildītu solījumu. NATO ir ārkārtīgi svarīgs instruments Krievijas iebiedēšanas darbā. Vācijai ar tās spēku un labklājību ir jāsaprot, ka tai ir kaut kas jāiegulda, vismaz tas, ko tā pati solījusi," Pompeo teikto citēja RIA Novosti.

ASV valsts sekretārs Berlīnē tikās ar Vācijas kancleri Angelu Merkeli un ārlietu ministru Haiko Māsu. Pēc tikšanās Māss paziņoja, ka Vācija un ASV vēlas panākt labas attiecības ar Krieviju un dialogu starptautisko konfliktu risināšanai.

"Mēs ceram, ka Vācija paveiks vairāk. Vācijas valdība saprot (Irānas – red.) raķešu programmas un reģionalās agresijas draudus. Šie riski ir reāli," teica Pompeo. Politiķis piezīmēja, ka "brīvajiem demokrātiem ir jāpasargā šī pasaule no draudiem" un pauda cerību, ka Vācija šajā darbā piedalīsies.

ASV valdība un NATO vadība regulāri runā par "Krievijas draudiem" un nepieciešamību palielināt aizsardzības budžetu. Maskava norāda, ka tamlīdzīgas nostādnes ir absolūti sadomātas: Krievija neplāno nekādus uzbrukumus. Pie tam, Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu atzīmēja, ka pašas alianses darbības, paplašinot spēkus pie Krievijas robežām un aktivitāti Melnajā un Baltijas jūrā, sekmē spriedzes pieaugumu un pieprasa adekvātu atbildi.

Pēc temata

Aizsardzības ministram jānomierinās: iedzīvotāji iebilst pret militāro izdevumu pieaugumu
Eiropas valstis tērē aizsardzībai pieckārt vairāk nekā Krievija
Paldies par 2% no IKP: ASV turpinās sadarbību ar Latviju
Baltijas valstu proamerikāniskais noskaņojums tuvina Eiropu katastrofai

Galvenie temati