07:35 07 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Sputnik demokrātijas žņaugos (63)
55

Vakar žurnālistu aizturēja Viļņas lidostā, kur viņš tika nopratināts un tika izpētīta viņa bagāža, pēc kā viņu deportēja no valsts.

RĪGA, 29. maijs – Sputnik. EDSO pārstāvis mediju brīvības jautājumā Arlems Dezīrs pēc Sputnik Lietuva galvenā redaktora Marata Kasema aizturēšanas Viļņas lidostā atgādināja, ka visām organizācijas dalībvalstīm jāatbalsta žurnālistu pārvietošanās brīvība, vēsta Sputnik Lietuva.

Otrdien Kasemu aizturēja pēc atlidošanas Viļņā no Maskavas. Lidostā tika apskatīta viņa bagāža un viņu nopratināja. Tostarp, Lietuvas varasiestāžu pārstāvji interesējās par redakcijas darbu, ziņu un kontaktu avotiem.

Beigās žurnālistam paziņoja, ka viņš rada "draudus nacionālajai drošībai", un aizliedza viņam ieceļot Lietuvā piecu gadu laikā. Kasemam nācās aizlidot uz Rīgu.

"Pēc paziņojumiem par to, ka Sputnik Lietuva redaktoru Maratu Kasemu neilgi aizturēja Viļņas lidostā un izraidīja no valsts, es atgādinu, ka EDSO dalībvalstīm jāveicina žurnālistu pārvietošanās brīvība (EDSO) reģionā," uzrakstīja Dezīrs Twitter.

Iepriekš KF pastāvīgā pārstāvniecība EDSO nosauca Kasema aizturēšanu Lietuvā par kārtēju rupju mediju tiesību pārkāpuma piemēru.

Savukārt Starptautiskās informācijas aģentūras "Rossija segodņa" galvenā redaktore Margarita Simonjana atgādināja, ka viņš "vienkārši nodarbojas ar žurnālistiku".

Incidents ar žurnālistu noticis pēc Lietuvas prezidenta vēlēšanu otrās kārtas, kurās uzvaru guva neatkarīgais kandidāts Gitans Nausēda.

Sputnik Lietuva kļuva par vienu no nedaudziem medijiem ārpus Baltijas republikas robežas, kuri detalizēti stāstīja par abām prezidenta vēlēšanu kārtām, diviem referendumiem, kā arī par eirodeputātu ievēlēšanu.

Temats:
Sputnik demokrātijas žņaugos (63)

Pēc temata

Sputnik Lietuva galvenais redaktors Marats Kasems tika aizturēts Viļņas lidostā
Sputnik Lietuva galvenais redaktors apstrīdēs tiesā aizliegumu par ieceļošanu valstī
EDSO nosauca situāciju ar Sputnik Baltijas valstīs un Francijā par nepieņemamu

Galvenie temati