10:23 25 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0904
  • RUB77.9139
Pasaulē
Saņemt īso saiti
85

Holandes politiķis Tjerī Bodē paziņoja, ka politiķiem nav tiesību lemt, kas vainojams MH17 katastrofā, pareģot tiesas spriedumu un vainot Krieviju.

RĪGA, 25. maijs – Sputnik. Nīderlandes opozīcijas partijas "Forums par demokrātiju" līderis, Pārstāvju palātas deputāts Tjerī Bodē paziņoja, ka Malaizijas Boeing aviokatastrofā Donbasā 2014.gadā, iespējams, vainojama Ukraina, vēsta Sputnik Baltkrievija, atsaucoties uz portālu NL Times.

Malaizijas Boeing, kas 2014.gada 17.jūlijā no Amsterdamas devās reisā uz Kualalumpuru, cieta katastrofā pie Doņeckas. Lainerī bija 298 cilvēki, visi gāja bojā katastrofā. Kijeva apsūdzēja katastrofā zemessargus, taču viņi norādīja, ka Doņeckas rīcībā nav tamlīdzīgu ieroču.

"Man ir šaubas par izmeklēšanu, ko veic Kopīgā izmeklēšanas grupa. Arī Ukraina ir viens no iespējamajiem uzbrukuma vaininiekiem," Bodē paziņoja debatēs ar valsts premjerministru Marku Ritti pirms Eiropas Parlamenta vēlēšanām.

Politiķis norādīja, ka spriedums jāpasludina tiesai, politiķi nedrīkst iejaukties un vainot Krieviju.

Bodē pauda šaubas arī par izmeklēšanas gruppas objektīvo pieeju.

Izmeklēšanas grupu veido eksperti no piecām valstīm – Austrālijas, Beļģijas, Malaizijas, Nīderlandes un Ukrainas. Iepriekš publicētais ziņojums par katastrofas izmeklēšanu liecina, ka lidmašīna notriekta ar Krievijas Bruņoto spēku zenītraķešu iekārtu "Buk". Vienlaikus nav norādīts, kas konkrēti atbildīgs par cilvēku bojāeju.

Krievija paziņoja, ka apsūdzības ir nepamatotas, traģēdijas izmeklēšana – aizspriedumaina un vienpusīga. Krievija pat nodeva Nīderlandei ne tikai Krievijas radaru datus, bet arī dokumentāciju, kas liecina: "Buk", kura raķete notriekusi Boeing, piederēja Ukrainai, taču izmeklētāji šo informāciju ignorēja.

Vēlāk Krievijas prezidents Vladimirs Putins atzīmēja, ka Krievija netiek pielaista lainera katastrofas izmeklēšanā, bet Maskava atzīs izmeklēšanas rezultātus, ja pilnvērtīgi piedalīsies tās procesā.

Pēc temata

Malaizija uzskata, ka apsūdzības pret Krieviju Boeing katastrofā nav pamatotas
Bellingcat lūdz Krieviju pierādīt apsūdzību nepamatotību MH17 lietā
Krievijas AM pierāda: MH17 reisa Boeing 777 notriekts ar Ukrainai piederošu raķeti
Krievija publiskojusi datus par raķeti, ar ko notriekta reisa MH17 Boeing Doņeckā

Galvenie temati