09:36 06 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2005
  • RUB89.7964
Pasaulē
Saņemt īso saiti
49

Eiropas Parlamenta vēlēšanas norisinās no 23. līdz 26. maijam 28 Eiropas Savienības dalībvalstīs.

RĪGA, 24. maijs – Sputnik. Nacionāli noskaņotas partijas no Beļģijas, Austrijas, Vācijas, Francijas, Itālijas, Dānijas un Nīderlandes grasās Eiropas Parlamentā (EP) izveidot jauna sastāva frakciju ar nosaukumu "Eiropas patriotiskās partijas", paziņoja RIA Novosti Beļģijas Federālā parlamenta deputāts no opozīcijas partijas "Flāmu interese" (Vlaams Belang) Filips Devinters.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas norisinās no 23. līdz 26. maijam 28 Eiropas Savienības dalībvalstīs. Apmēram 430 miljoniem ES pilsoņu, kuriem ir balsstiesības, būs jāizvēlas 751 asamblejas loceklis. ES valstīs rīkotās aptaujas liecina, ka eiropiešu vidū uzticības līmenis EP un tā institūtiem ir ievērojami samazinājies. Vienlaikus strauji pastiprinājusies politisko spēku aktivitāte, kuri atbalsta nacionālistiskas un pret globalizāciju vērstas pozīcijas.

"Es sagaidu, ka pēc vēlēšanu rezultātiem šī frakcija kļūs par otru lielāko Eiropas Parlamentā. Eiropas Savienības valstīs atzīmēts patriotisku partiju popularitātes izaugsme, kas ir savā veidā demokrātiska revolūcija pret ES institūtiem un sistēmas partijām," pateica Devinters.

Viņš cer, ka parlamenta vēlēšanās Beļģijā 26. maijā viņa partija Vlaams Belang "iegūs trešo vai, iespējams, pat otro vietu", un Eiropas Parlamentā iegūs trīs mandātus, nevis vienu, kā tas ir šobrīd.

Pēc temata

Bīstama pašbilde: Marina Lepēna Igaunijā nokļuvusi neveiklā situācijā
Kungi un kalpi. Eirokolhozā – nekādas vienprātības
Caurums Eiropā aizbāzts ar "krievu oligarhi"
EUObserver: kāpēc Centrāleiropā ir tik daudz eiroskeptiķu

Galvenie temati