19:07 24 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Pasaulē
Saņemt īso saiti
75

ASV GKS stratēģiskais bezpilota lidaparāts Global Hawk veicis izlūkošanas lidojumu pie Krievijas robežām. Uzdevuma izpildei BPLA izmantojis Igaunijas gaisa telpu.

RĪGA, 16. maijs — Sputnik. Informācijas resursa PlaneRadar dati liecina, ka 15.maijā netālu no Kaļiņingradas apgabala robežām fiksēts ASV GKS stratēģiskais bezpilota lidaparāts Global Hawk, vēsta Sputnik Igaunija.

Pl. 13:00 ASV lidaparāts ielidojis Igaunijas gaisa telpā un turpinājis Krievijas teritorijas izlūkošanu, lidojot pa Pleskavas un Ļeņingradas apgabalu perimetru. Netālu no Rakveres pilsētas BPLA pagriezies un devies atpakaļ.

​PlaneRadar precizēja, ka uzdevuma izpildei ASV GKS stratēģiskais bezpilota lidaparāts Global Hawk ar borta numuru 11-2048 izlidojis no Sigonellas aviobāzes Sicīlijā.

Iepriekš vēstīts, ka pēdējā laikā konstatēta NATO bloka militārās un izlūkošanas aktivitātes bezprecedenta palielināšanās pie Krievijas robežām. Alianse to aizbildina ar nepieciešamību savaldīt "Krievijas draudus".

Maskava jau vairākkārt norādijusi, ka tamlīdzīgiem NATO apgalvojumiem nav nekāda reāla pamata. Krievijas valdība uzsver, ka valsts militārā doktrīna izstrādāta aizsardzības mērķiem un neparedz uzbrukumus nevienai alianses valstij.

Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, komentējot "šausmu stāstus" par Krievijas draudiem, paskaidroja, ka NATO ir labi informēta – Krievijai nav nekādu kareivīgu plānu, taču Rietumi izmanto mītu par iespējamo agresiju, lai attaisnotu Krievijas kaimiņos esošos reģionu militarizāciju.

Pēc temata

Par cenu nospļauties. Kā tiks nostiprināta ASV krastu aizsardzība
Vai NATO apdraud "kaujas" vaļi no Sanktpēterburgas
Krievijas karavīri: bruņutransportieri un kājnieki iemācijušies iznīcināt BPLA
ASV bezpilota lidaparāts pārlidoja pāri Latvijai un veica izlūkošanu pie KF robežām

Galvenie temati