09:04 07 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.1938
  • RUB88.8807
Pasaulē
Saņemt īso saiti
64

Ukrainas nacionālisti ir gatavi pakļaut Zeļenski smagai kritikai, ja viņš kaut ko pasāks pret ukraiņu valodas likumu.

RĪGA, 13. maijs – Sputnik. Ukrainas Nacionālās atmiņas institūta direktors Vladimirs Vjatrovičs paziņoja, ka ievēlētais prezidents Vladimirs Zeļenskis sāks strauji zaudēt ukraiņu atbalstu pēc iestāšanās amatā, vēsta RIA Novosti. Par to viņš pastāstīja "5. kanāla" ēterā.

Vjatrovičs uzskata, ka Zeļenskis uzvarējis prezidenta vēlēšanās pateicoties "klusēšanai", izvairoties no konkrētuma atbildot uz dažiem svarīgiem jautājumiem priekšvēlēšanu cīņas laikā.

"Zeļenska panākumu noslēpums ir klusēšanā. "Klusēšana ir zelta vērta" – tas ir tieši par viņu sacīts. Taču šī brīnišķīgā stratēģija nostrādāja vēlēšanās, bet tā nestrādās, kad viņš ieņems amatu. Jo viņš būs spiests spert kaut kādus konkrētus soļus," pateica viņš.

Vjatrovičs piebilda, ka par Zeļenski balsoja absolūti dažādi cilvēki – tie, kas bija pret Porošenko nacionālistu vidū, un tie, kas vēlējās satuvināties ar Krieviju. Un tagad jebkurš viņa lēmums sašķels daļu viņa elektorāta, un viņš zaudēs tautas atbalstu.

Turklāt, Vjatrovičs paziņoja, ka Ukrainas nacionālisti ir gatavi pakļaut Zeļenski smagai kritikai, ja viņš kaut ko pasāks pret ukraiņu valodas likumu, ko nesen pieņēma parlaments. Tāpēc Nacionālās atmiņas institūta direktors aicināja prezidentu "publiski dot uzticības zvērestu nacionālistiem".

Tāpat viņš piebilda, ka Zeļenska "klusēšanas" stratēģija nepalīdzēs viņam Augstākās Radas vēlēšanās, jo līdz tam brīdim viņam jau būs jāveic virkne pasākumu prezidenta amatā. Līdz ar to, viņš pazaudēs lielu daļu savu vēlētāju, un tādējādi viņa partija "Tautas kalps" var saskarties ar problēmām vēlēšanās 2019. gada rudenī.

Ukrainas CVK 30. aprīlī oficiāli atzina Zeļenski par prezidenta vēlēšanu uzvarētāju. Otrajā kārtā viņu atbalstīja 73,22% vēlētāju; viņa oponentu, esošo prezidentu Petro Porošenko, – 24,45%.

Saskaņā ar likumdošanu jaunievēlētā prezidenta inaugurācijai jānotiek 30 dienu laikā kopš brīža, kad Centrālā vēlēšanu komisija oficiāli apkopos prezidenta vēlēšanu rezultātus un publicēs šos datus avīzē "Ukrainas Balss", proti ne vēlāk kā 3. jūnijā.

Pēc temata

Kijeva jūk pa šuvēm: kas gaida Ukrainu bez draudzības ar Krieviju
Ukrainā aizliegts bez maksas runāt krieviski
Krievijas Federācijas padome novēlēja Zeļenskim kļūt par suverēnās Ukrainas prezidentu
Ukrainā pastāstīja kā "iznīcināt" Krieviju

Galvenie temati