04:40 28 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0964
  • RUB72.1052
Pasaulē
Saņemt īso saiti
55

Binance pastāstīja par dažiem paņēmieniem, ko hakeri izmantojuši bitmonētu nolaupīšanai, kā arī par zaudējumiem, ko viņi nodarījuši kriptobiržai.

RĪGA, 9. maijs — Sputnik. Nezināmi hakeri uzbrukuši vienai no lielākajām kriptovalūtas biržām pasaulē – Binance. Zaudējumu summa ir iespaidiga: ļaundaru laupījumā ir 7000 bitmonētu (BTC) – gandrīz 41 miljons ASV dolāru reālajā naudā, vēsta Sputnik Igaunija.

"Uzbrukums kļuva iespējams, ņemot vērā lielu plaisu drošības sistēmā," atzina Binance preses relīzē.

Noskaidrojies, ka hakeriem izdevies "piekļūt lielam skaitam lietotāju API-atslēgu, 2FA kodu un, iespējams, citai informācijai".

Ferma kriptovalūtas rakšanai
© Sputnik / Евгений Биятов

Ieceres īstenošanai noziedznieki izmantojuši dažādus instrumentus, ieskaitot vīrusus, fišingu un citus. Pielietoto metožu pilns saraksts vēl nav noskaidrots.

Binance apliecināja, ka visiem noziedznieku darbību rezultātā cietušajiem kriptovalūtas biržas lietotājiem zaudējumi tiks pilnībā kompensēti. Zaudētās bitmonētas plānots atgūt virtuālajos kontos ar fonda #SAFU atbalstu.

Kriptovalūtu kompānija informēja, ka līdz visu uzbrukuma apstākļu noskaidrošanai un drošības sistēmas rūpīgai pārbaudei līdzekļu ieskaitīšanas un izņemšanas iespēja būs bloķēta. Speciālisti novērtēja, ka kriptovalūtas biržas normāla darba atjaunošana ilgs aptuveni septiņas dienas.

Ļaundari, kuri aplaupīja Binance, nav uzstādījuši rekordu. Piemēram, 2016.gadā hakeri uzbruka Bitfinex – lielai kriptovalūtu apmaiņas platformai. Plaisa drošības sistēmā ļāva noziedzniekiem nolaupīt no kontiem 119 756 vienības kriptovalūtas. Tolaik šī summa līdzinājās aptuveni 65 miljoniem ASV dolāru.

Pēc temata

IT drošības eksperts: banku mobilās un tiešsaistes lietotnes "izdāļā" naudu hakeriem
Microsoft informē, ka uzlauzts serviss Outlook
Jauns vīruss liek viedtālruņiem meklēt kriptovalūtu
Eksperti pastāstīja par Google Chrome lietotnēm, kas zog datus

Galvenie temati