01:31 13 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Pasaulē
Saņemt īso saiti
97

Divas tonnas smagais "apbalvojums" izgatavots no lādiņu šķembām, ar ko Ukraiņu kaujinieki apšauda pašpasludinātās republikas teritoriju.

RĪGA, 1. aprīlis — Sputnik. Pašpasludinātajā Doņeckas tautas republikā izliets "Jūdas ordenis" Ukrainas prezidentam Petro Porošenko, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Doņeckas ziņu aģentūru.

Atzīmēts, ka divas tonnas smagais "apbalvojums" izgatavots no lādiņu šķembām, ar ko Ukraiņu kaujinieki apšauda pašpasludinātās republikas teritoriju. Tagad "Jūdas ordeni" ved pa vietām, kur ritējušas kaujas pie saskarsmes līnijas,

"Par īpašiem nopelniem nodevībā! Par Dzimtenes nodevību!" – pauž ordenī iegravētais uzraksts. Akcija jau aizritējusi kontroles un caurlaides punktā Gorlovka un Oktjabrj. Kopā ar ordeni tiek vesta arī "Kauna grāmata", kurā ikviens var ierakstīt savu vēstījumu Porošenko.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko
Пресс-служба президента Украины

Par "Jūdas ordeni" tika iedēvēts apbalvojums, kas 1709. gadā tika izgatavots Zaporožjes karaspēka hetmanim Ivanam Mazepam, kurš Poltavas kaujas priekšvakarā pārgāja Zviedrijas karaļa pusē. Ordenis tika izliets no pieciem kilogramiem sudraba, tajā iegravēja apsē pakārušos Jūdu Iskariotu ar 30 sudraba grašiem pie kājām un uzrakstu "Lai nolādēts ļaunais Jūda, ja par sudrabu gatavs uz visu".

2014. gada aprīlī Kijevas valdība sākusi militāru operāciju pret pašpasludinātajām Doņeckas un Luganskas tautas republikām, kas pasludināja neatkarību pēc valsts apvērsuma Ukrainā.

Pērnā gada pavasarī Porošenko deva rīkojumu noslēgt operāciju, taču patiesībā tā tikai mainījusi formātu – tagad tā kļuvusi par Apvienoto spēku operāciju. Tā Kijevas vara legalizēja bruņoto spēku pielietošanu miera laikā.

Pēc temata

Porošenko kļuvis par prezidentu antireitinga līderi Ukrainā
Porošenko "nobiedēja" ukraiņus ar "Putinu aiz stūra"
Ukrainas CVK atradusi Porošenko nenomaksātus nodokļus un deklarācijā noklusētu kuģi
Bijušais Ukrainas ministrs paziņoja, ka Porošenko gatavojas bēgt no valsts

Galvenie temati