21:59 27 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Pasaulē
Saņemt īso saiti
78

Vācijas ārlietu ministrs uzskata, ka NATO lēmums sākt raķešu apšaudes Dienvidslāvijas teritorijā bija pareizs.

RĪGA, 24. marts — Sputnik. Vācijas ārlietu ministrs Haiko Māss paziņojis, ka Dienvidslāvijas apšaudes, ko NATO valstis sāka 1999. gadā, bija pareizas. Savu viedokli politiķis paudis intervijā avīzei Stuttgarter Nachrichten. Materiāls nonācis arī avīzes Die Welt rīcībā.

"Es joprojām uzskatu, ka Vācijas dalības (operācijā – red.piez.) pamatā bija atbildīga pieeja (situācijai – red.piez.)," – politiķa teikti citēja RIA Novosti.

Pie tam, pēc viņa domām, militāra iejaukšanās vienmēr ir "pēdējais līdzeklis".

"Tolaik mēs redzējām, ka bija cilvēktiesību masveida pārkāpumi, līdz pat masveida slepkavībām. Es uzskatu, ka NATO iejaukšanās bija pareiza. Es negribu zināt, kas vēl tur būtu noticis, ja tās (iejaukšanās – red.piez.) nebūtu," – apgalvoja ministrs.

1999. gadā albāņu separātistu – Kosovas Atbrīvošanas armijas bruņota konfrontācija ar Serbijas armiju un policiju noveda pie Dienvidslāvijas Republikas apšaudēm (tolaik to veidoja Serbija un Melnkalne) ar NATO spēkiem, pretēji ANO Drošības padomes viedoklim.

NATO aviācijas triecieni turpinājās no 1999. gada 24. marta līdz 10. jūnijam. Precīzs upuru skaits nav zināms. Serbijas valdība vērtē, ka uzbrukumos dzīvības zaudējuši aptuveni 2,5 tūkstoši cilvēku, tostarp arī 89 bērni. Ievainojumus guvusi 12,5 tūkstoši cilvēku. Dažādi dati liecina, ka materiālais kaitējums sasniedzis summu no 30 līdz 100 miljardiem dolāru.

Pēc temata

Latvija sola Kosovai atbalstu, savukārt Serbija mobilizē armiju kaujas gatavībai
"Miers veselai paaudzei": Minhenes konference – Rietumeiropas ilūzija
NATO kontingents sācis militārās mācības Kosovā
Kas apdraud pasauli: Krievijas Federācijas padome apstiprinājusi paziņojumu
Par cenu nospļauties. Kā tiks nostiprināta ASV krastu aizsardzība

Galvenie temati