11:36 20 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2132
  • RUB89.4400
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Atvadas angļu stilā (130)
63

Petīcija ar prasību apturēt Lielbritānijas izstāšanās no ES procedūru un atcelt Brexit, kas publicēta Lielbritānijas parlamenta vietnē, saņēmusi gandrīz 4 miljonus parakstu.

RĪGA, 24. marts – Sputnik. Petīciju atcelt Brexit parakstījuši vairāk nekā 3,9 miljoni cilvēku, vēsta Sputnik Moldova, atsaucoties uz RIA Novosti. Iepriekš vietne, kurā publicēta petīcija Lielbritānijas valdībai, vairākkārt pārtraukusi darbu, jo nav spējusi tikt galā ar pārslodzi – savu balsi vēlējās atstāt liels skaits pilsoņu.

"Valdība pastāvīgi atgādina, ka izstāšanās no ES ir tautas griba. Mums jāpieliek punkts šiem paziņojumiem, pierādot sabiedriskā atbalsta spēku, lai paliktu ES," – teikts petīcijā.

Saskaņā ar pašreizējiem noteikumiem, parlamentam ir jāizskata petīcija, ja tā saņems 100 tūkstošus balsu. Debates petīcijas jautājumā tiks ieplānotas tuvākajā laikā. Taču Brexit piekritēji uzskata, ka politiķi nevar uzklausīt petīcijas parakstītāju viedokli.

Ja petīcija saņems vairāk nekā 100 tūkstošus parakstu, valdības pienākums ir reaģēt uz to. Saskaņā ar 2017. gada datiem, Lielbritānijas iedzīvotāju skaits ir 66,04 miljoni cilvēku.

Sākotnēji Brexit bija ieplānots šī gada 29. martā. Trešdien Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja lūdza Eiropas Savienību atlikt Brexit no 29. marta līdz 30. jūnijam. Pie tam politiķe atteicās sekot parlamenta spīkera rekomendācijām un plāno iesniegt Kopienu palātai to pašu, divreiz noraidīto piedāvājumu par vienošanos ar ES. Iepriekš premjere solīja, ka iesniegs dokumentu parlamentā tuvākajās dienās, bet balsojums par to varētu notikt nākamnedēļ.

Saskaņā ar diskusijas rezultātiem ceturtdien Briselē ES valstu vadītāji definēja divus scenārijus Brexit atlikšanai, ko pieprasījusi Lielbritānija: līdz 22. maijam, ja Lielbritānijas valdība apstiprinās līgumu par izstāšanos, vai līdz 12. aprīlim, ja līgums netiks apstiprināts. Eiropas Padomes vadītājs paziņoja, ka 12. aprīlis ir punkts, kurā Lielbritānijai jāizlemj, vai šajā valstī notiks Eiropas Parlamenta vēlēšanas.

Temats:
Atvadas angļu stilā (130)

Pēc temata

New York Times: kuras ES valstis gūs vislielākos zaudējumus Brexit rezultātā
Brexit būs "ciets": Brisele atteikusies palīdzēt Mejai
Sūtījumus no Latvijas nāksies aizmirst: Brexit atstās emigrantus bez ierastās pārtikas
Francijas ES lietu ministre: nosaucu savu kaķi par Brexit

Galvenie temati