15:13 04 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Pasaulē
Saņemt īso saiti
150

Amerikāņu līderis izstrādāja formulu "vērtība + 50", saskaņā ar kuru valsts, kurā izvietoti karaspēki, maksās pilnu to uzturēšanās vērtību un vēl pusi no šīs summas.

RĪGA, 12. marts – Sputnik. ASV prezidents Donalds Tramps ierosinājis iekasēt no sabiedrotajām valstīm papildu maksu par amerikāņu karaspēka izvietošanu to teritorijā, vēsta laikraksts The Washington Post.

Tiek atzīmēts, ka privātajās sarunās ar saviem palīgiem Tramps  pastāstīja, ka izstrādājis formulu "vērtība + 50".

ASV prezidents Donalds Tramps un Vācijas kanclere Angela Merkele
Пресс-служба Президента РФ
Amerikāņu līderis uzskata, ka valstīm, kurās tiek izvietoti amerikāņu karavīri, ir jāmaksā pilna vērtība viņu uzņemšanai plus 50 procenti no šīs summas. Tādējādi viņš vēlas palielināt maksu piecas reizes, vēsta izdevums.

Informācija par to, ka formula var kļūt par vispārpieņemtu standartu, jau ir satricinājusi Vāciju, Japānu un Dienvidkoreju, vēsta laikraksts. Tiek precizēts, ka šī prasība tika paziņota vismaz vienai valstij oficiālajās sarunās.

Kā atzīmēja Nacionālās drošības padomes pārstāvis Gerets Markizs, ASV prezidenta administrācija "cenšas noslēgt izdevīgu darījumu Amerikas tautai".

Tramps periodiski paziņo, ka Eiropas sabiedrotie nepietiekami iegulda aizsardzības sektora finansēšanā. Tāpat ASV prezidents uzskata, ka NATO dalībvalstu iemaksas ir nepietiekamas un prasa palielināt militāros izdevumus līdz četriem procentiem no IKP.

Pēc temata

Politologs: ASV un Francija neliks saviem kareivjiem mirt par Latviju
Lielā Eiropas armija "aizsardzībai no ASV un Krievijas": Putinam tas patīk
Politologs par ASV raķešu aizsardzības jauno stratēģiju: Tramps grib noķert divus zaķus
ASV vēstnieks aicināja Vāciju palielināt aizsardzības izdevumus Krievijas dēļ

Galvenie temati