09:50 21 Jūlijs 2019
Tiešraide
  • USD1.1226
  • RUB70.7370
Latvijas karoga krāsu lentītes

Latvija izrādījusies priekšpēdējā vispasaules ietekmes reitingā

© Sputnik / Sergey Melkonov
Pasaulē
Saņemt īso saiti
116

Atbilstoši četriem rādītājiem Latvijas ietekme ir nulles līmenī.

RĪGA, 7. marts – Sputnik. Baltijas valstis pārliecinoši ierindojušās ietekmīgāko valstu reitinga astē. To publicējis ASV izdevums US News & World Report. Latvija nopelnījusi 0,1 punktu vienā vienīgā parametrā un ieņēmusi priekšpēdējo vietu, apsteidzot tikai Igauniju.

Ietekme vispasaules arēnā ir viens no labāko valstu globālā reitinga elementiem. To ik gadus sastāda US News & World Report. Iepriekš analītiķi publicēja izvērstu sarakstu, kurā iekļautas ietekmīgākās pasaules valstis.

Izdevums atzīmēja, ka spēcīgākās valstis dominē pasaules ziņu ainā, veido globālo politisko dienas kārtību,  veido vispasaules ekonomisko modeli.

2019. gadā visas trijas Baltijas valstis izrādījušās ietekmīgāko valstu reitinga astē: tāpat kā gadu iepriekš, Latvija ieņem 79. vietu, Lietuva un Igaunija, kas indeksā iekļautas pirmo reizi, atbilstoši ierindojušās 76. un 80. vietā (kopā reitingā minētas 80 valstis).

Par ietekmīgāko pasaules valsti atzītas ASV, tāpat kā gadu iepriekš. Otro vietu ietekmes ziņā ieņem Krievija, līderu trijnieku noslēdz Ķīna. Tai seko Vācija, Lielbritānija, Francija, Japāna, Izraēla, Saūda Arābija un Dienvidkoreja.

Влиятельность Латвии на мировой арене: нули по четырем из пяти показателей
Latvijas radītāji vispasaules ietekmes reitingā

Starp maznozīmīgākajām valstīm līdz ar Baltijas republikām ierindojusies Slovēnija (78. vieta), Slovākija (77.), Horvātija (75.), kā arī Urugvaja, Bolīvija, Kostarika un Ungārija.

Pasaules valstu ietekmes reitings balstās uz pieciem faktoriem: līdera pozīcijas, ekonomiskā un politiskā ietekme, dalība starptautiskajās aliansēs un militārais spēks. US News & World Report reitingā Latvija saņēmusi četras nulles no pieciem rādītājiem – desmitā daļa punkta valstij piešķirta par politisko ietekmi pasaulē.

Pēc temata

Latvija saglabājusi pievilcību uzņēmēju acīs, noskaidrojis Forbes
Rīga nav iekļuvusi labāko pilsētu simtniekā pēc dzīves kvalitātes
Varonīgs izrāviens: Latvija pakāpusies augstāk pasaules labāko valstu reitingā
Latvija atzīta par Ziemeļeiropas sliktāko valsti dzīves kvalitātes ziņā

Galvenie temati