14:58 11 Jūlijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Pasaulē
Saņemt īso saiti
98

Vācu izdevums atgādināja, ka transatlantiskajās attiecībās izveidojusies dziļākā krīze visā to pastāvēšanas laikā.

RĪGA, 18. februāris – Sputnik. ASV viceprezidents Maiks Penss Minhenes drošības konferencē pauda pārliecību par "amerikāņu līdera pozīcijām", taču patiesībā Savienotās Valstis piekāpjas Krievijas un Ķīnas priekšā, raksta vācu žurnāls Der Spiegel.

Žurnāls atzīmēja, ka Maiks Penss savā uzrunā norādījis, ka Donalda Trampa prezidentūras laikā ASV kļuvušas tik "spēcīgas, kā vēl nekad" un "Amerika no jauna kļuvusi par brīvās pasaules līderi".

"Tāda ir pārsteidzošā paralēlā pasaule, ko Penss aprakstīja savā runā. Tam visai maz ir kopīga ar realitāti. Amerika nav līdere, tā atkāpjas savās pozīcijās," – Der Spiegel teikto citēja aģentūra RIA Novosti.

Raksta autors atgādināja, ka "priekšā izlaužas" citi: Krievija, Ķīna un pat Irāna.

ASV prezidents Donalds Tramps un Vācijas kanclere Angela Merkele
Пресс-служба Президента РФ

Turklāt transatlantiskajās attiecībās izveidojusies dziļākā krīze visā to pastāvēšanas laikā, norādīja vācu izdevums. Pie tam Savienotās Valstis, nebūdamas līderes, turpina dot norādījumus citiem, pauda Der Spiegel.

Eiropas valstu pārstāvji noklausījās Pensa uzrunu "ar akmenscietām sejām", raksta žurnāls.

"Viņiem bija skaidrs, kas Pensa izpratnē ir amerikāņu līdera pozīcijas – viens dod pavēles, pārējie tās izpilda. Tas nesakrīt ar viņu pašu priekšstatiem par partnerību," – konstatēja Der Spiegel.

Minhenes drošības conference notiek ik gadus kopš 1963. gada pēc vācu publicist Ēvalda fon Kleista iniciatīvas, kurš vadīja konferences līdz 1998. gadam. Saskaņā ar tradīciju konferencē tiek pasniegta viņa vārdā nosauktā prēmija par ieguldījumu miera stiprināšanā un konfliktu atrisināšanā.

Pēc temata

Tramps aizvainojis Eiropas līderus, pilsētas, kurās viņi dzīvo, un valstis, ko viņi vada
Tramps, ES un teroristi: Bloomberg nosaukusi galvenos draudus 2019. gadā
Jau divus gadus amatā: Trampa prezidentūras skumjā gadadiena
ASV jaunā kiberstratēģija: par varu visā pasaulē atklātiem vārdiem

Galvenie temati