18:54 31 Marts 2020
Tiešraide
  • USD1.0956
  • RUB85.9486
Pasaulē
Saņemt īso saiti
88

Ukrainas vēstniecība Lielbritānijā pieprasīja nekavējoties labot rakstu Times, kurā konflikts valsts austrumos tika nosaukts par pilsoņu karu.

RĪGA, 10. februāris — Sputnik. Britu avīzes The Times žurnālisti izlabojuši materiālu par situāciju Donbasu, pēc Ukrainas vēstniecības Lielbritānijā paustā sašutuma, vēsta RIA Novosti.

Ukrainas diplomātiem šķita nepieļaujams tas, ka materiāla autori konfliktu valsts austrumos nosauca par pilsoņu karu. diplomāti paziņoja, ka Ukrainas Bruņotie spēki Donbasā cīnoties nevis ar saviem līdzpilsoņiem, bet gan ar "četrdesmit tūkstošiem Krievijas armijas karavīru".

"Nekavējoties izlabojies rakstu!" – teikts Ukrainas vēstniecības paziņojumā Twitter.

Izdevuma redakcija atbildēja uz diplomātu sašutumu, mainot formulējumu rakstā pret "konflikts Ukrainā", taču ignorēja vēstniecības tālākos komentārus.

Operācija Donbasā

2014. gada aprīlī Kijevas valdība sāka militāru operāciju pret Luganskas un Doņeckas tautas republikām, kas pasludināja neatkarību pēc valsts apvērsuma Ukrainā. ANO jaunākie dati liecina, ka konflikta upuru skaits sasniedzis 10 tūkstošus cilvēku.

Ukrainas prezidents Petro Porošenko tikšanās laikā ar ASV prezidentu Donaldu Trampu
Nikolay Lazarenko/President of the Ukraine Press-Service

Jautājums par situācijas noregulēšanu Donbasā tiek apspriests, piemēram, kontaktu grupas sēdēs Minskā, taču arī pēc vienošanās par pamieru konflikta pušu starpā turpinās apšaudes.

Kijeva uzskata, ka Krievija ir "agresors" un pastāvīgi apsūdz par iejaukšanos tās iekšējās lietās. Maskava visas apsūdzības atspēko un uzskata par nepieļaujamām – tā norāda, ka nav iejaukta Ukrainas iekšējā konfliktā un vēlas, lai Ukraina pārvarētu politisko un ekonomisko krīzi.

Pēc temata

Donbasā ieradušies instruktori no Baltijas, vēsta Luganska
Ukrainas BS apšaudēs pret Lugansku izmantojuši vairāk nekā 360 mīnas
Krievijas ĀM brīdināja par iespējamām kaujas darbībām Donbasā no Ukrainas BS puses

Galvenie temati