03:59 25 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1645
  • RUB89.8713
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Venecuēla: demokrātija vai neatkarība? (32)
147

Izdevums apgalvo, ka Huans Gvaido pasludināja sevi par pagaidu prezidentu un solīja izveidot pagaidu valdību tikai pēc telefona sarunas ar ASV viceprezidentu Maiku Pensu.

RĪGA, 27. janvāris — Sputnik. ASV valdība vairākas nedēļas izstrādājusi "slepenu plānu" opozīcijas atbalstam Venecuēlā, pavēstīja Wall Street Journal.

Izdevuma informācijas avots no Donalda Trampa administrācijas pastāstīja, ka 22. janvāra naktī ASV viceprezidents Maiks Penss piezvanījis Venecuēlas vietējo opozicionāru līderim un parlamenta spīkeram Huanam Gvaido un apsolījis viņam atbalstu no Vašingtonas puses, ja viņš pasludinās sevi par prezidenta pienākumu izpildītāju.

Šī telefona saruna kļuva par plāna sākumpunktu. Tūlīt pēc sarunas, apgalvoja izdevuma sarunbiedrs, Huans Gvaido pasludināja sevi par pagaidu prezidentu un solīja izveidot pagaidu valdību, kā arī organizēt vēlēšanas. ASV, Kanāda, Brazīlija un vairākas citas valstis gandrīz nekavējoties atzina viņa pilnvaras.

Venecuēlas prezidents Nikolass Maduro notiekošo nosauca par valsts apvērsumu. Krievija paziņoja, ka atbalsta likumīgo valsts vadītāju. Venecuēlas Augstākā tiesa paziņoja, ka opocizionāru darbības ir neliģitīmas un pieprasīja prokuratūrai sodīt Nacionālās asamblejas vadītāju. Venecuēlas aizsardzības ministrs Vladimirs Padrino Lopess paziņoja, ka valsts bruņotie spēki saglabās uzticību N.Maduro.

Temats:
Venecuēla: demokrātija vai neatkarība? (32)

Pēc temata

Venecuēla informējusi par diplomātisko attiecību pārtraukšanu ar ASV
Maskava aicina opozīciju Venecuēlā nekļūt par "bandiniekiem" svešā spēlē

Galvenie temati