08:42 27 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.0975
  • RUB77.7494
Pasaulē
Saņemt īso saiti
18

Sestdienas masveida protestos vairākās Francijas pilsētās piedalījās vairāk nekā 50 tūkstoši cilvēku, notika sadursmes ar policiju, tika pielietota asaru gāze.

RĪGA, 6. janvāris – Sputnik. Francijas prezidents Emanuels Makrons aicināja uzsākt dialogu un nosodīja vardarbību "dzelteno vestu" protesta akciju laikā, kuras notika vairākās Francijas pilsētās un sapulcēja ne mazāk kā 50 tūkstošus dalībnieku, vēsta Sputnik Baltkrievija.

"Kārtējo reizi pārmērīga cietsirdība pāršalca republiku – tās sargus, pārstāvjus un simbolus. Tie, kas veic šādas darbības, aizmirst mūsu pilsoņu vienošanās būtību. Taisnīgums gūs virsroku. Katram jāsaņem sevi rokās, lai nonāktu pie apspriešanas un dialoga," uzrakstīja prezidents savā Twitter mikroblogā.

Акция протеста автомобилистов в Париже
© Sputnik / Ирина Калашникова
Situācija Parīzē "dzelteno vestu" protestu laikā

Aizritējušajā sestdienā Parīzē  un vairākās Francijas pilsētās astoto reizi norisinājās "dzelteno vestu" protesta akcijas, un tās sapulcēja ne mazāk kā 50 tūkstošus dalībnieku. Bija sadursmes ar policiju, valsts galvaspilsētā tika pielietota asaru gāze.

Avīze Parisien ziņoja, ka Francijas valdības oficiālais pārstāvis Benžamens Grivo tika evakuēts no sava kabineta pēc demonstrantu grupas ielaušanās ministrijas pagalmā. Saskaņā ar izdevuma informāciju, protestētāji tāpat centušies ielauzties citās ministrijās.

Париж протесты 08.12.2018
© Sputnik / Ирина Калашникова
Situācija Parīzē "dzelteno vestu" protestu laikā

Atgādināsim, ka "dzelteno vestu" protesta akcijas sākās 17. novembrī ar prasībām nepaaugstināt benzīna nodokļus, toreiz visā valstī uz ielām izgāja vairāk nekā 280 tūkstoši manifestantu.

Pēc temata

Policisti Parīzē protestu rezultātā panākuši algas pielikumu
Eirodeputāts: ja tauta neatmodīsies, Latvija pārvērsīsies muļķu un vergu valstī
"Dzeltenās vestes" joprojām "uguņo" un dedzina. Francijas Banku, piemēram
"Dzeltenās vestes" paziņoja par kārtējo protestu dienu

Galvenie temati