21:18 25 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2225
  • RUB90.3519
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Vienkāršiem vārdiem par veselību (30)
187

Dietologi iesaka atteikties no pieciem produktiem, kuri provocē vēža slimības.

RĪGA, 2. janvāris – Sputnik. Bīstamo produktu sarakstā iekļautas konfektes, kēksi, karstā šokolāde, brauni un gāzētie dzērieni, raksta Food News.
Visvairāk "ķīmijas" satur kēksi un kūkas ar krāsaino glazūru. Izrādījies, ka glazūras ražošanā izmanto krāsvielas uz naftas produktu pamata. Bērniem tādi kārumi var izraisīt uzmanības deficīta sindromu, hiperaktivitāti un pat vēzi.

Ledenes arī rada nopietnus draudus veselībai, jo mākslīgās krāsvielas to sastāvā satur ģenētiski modificētas kukurūzas sīrupu. Šī komponenta lietošana var izraisīt onkoloģiskas saslimšanas.
Turklāt kukurūzas sīrups, viens no gāzēto dzērienu komponentiem, arī ir bīstams veselībai. Karstā šokolāde tika iekļauta šajā sarakstā, jo satur pārāk daudz attīrītā cukura un hidrogenizētā sviesta. Mūsdienās populārie brauni arī satur bīstamas sastāvdaļas - ģenētiski modificētas eļļas.
Dietologi brīdina, ka, izvēloties pārtikas produktus, ir vērts ņemt vērā ne tikai kaloriju saturu, bet arī ķīmisko vielu klātbūtni. Nodarīt kaitējumu veselībai ir daudz bīstamāk nekā iegūt liekos kilogramus.

Temats:
Vienkāršiem vārdiem par veselību (30)

Pēc temata

Karameles, marcipāns un šokolāde: konditoru mākslas izstāde Londonā
Latvija pret aptaukošanos: gāzētie dzērieni un konditorejas izstrādājumi varētu kļūt dārgāki
Vai olas kaitē veselībai

Galvenie temati