22:17 19 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Pasaulē
Saņemt īso saiti
50

Ukrainas kompānijā uzskata, ka tas ir saistīts ar Krievijas gāzes piegāžu apjomu palielināšanu pa cauruļvadu "Ziemeļu straume".

RĪGA, 29. decembris – Sputnik. Naftogaz paziņoja par gāzes tranzīta apjomu samazināšanos cauri Ukrainas gāzes transporta sistēmai, vēsta Sputnik Lietuva ar atsauci uz kompānijas preses dienestu.

Šī gada deviņos mēnešos piegādes samazinājušās par 7% – līdz 65,4 miljardiem kubikmetru. Naftogaz uzskata, ka tas ir saistīts ar piegāžu pieaugumu pa "Ziemeļu straumi".

"Viens no galvenajiem gāzes tranzīta apjomu samazināšanās faktoriem cauri Ukrainas GTS ir Krievijas gāzes tranzīta apjomu palielināšana Eiropai pa cauruļvadu Nord Stream – OPAL," teikts kompānijas paziņojumā.

Taču Ukrainas koncernā norādīja, ka šajā periodā pieaugusi gāzes transportēšana ukraiņu patērētājiem par 1% sakarā ar izejvielas izmantošanu.

Iepriekš Naftogaz vadītājs Andrejs Koboļevs sūdzējās, ka nākamo gadu kompānija sāks ar minimālu līdzekļu atlikumu savos kontos. Finanšu grūtības, pēc viņa sacītā, ietekmēs gāzes iepirkumus apkures sezonas karstākajā sezonā, kā arī citus projektus, kuri attiecas uz gāzes ieguvi un GTS modernizāciju.

"Ziemeļu straume"  ir maģistrāles gāzesvads starp Krieviju un Vāciju, kurš iet pa Baltijas jūras dzelmi. Tas sastāv no diviem cauruļvadiem, pa kuriem ik gadu  tiek piegādāti gandrīz 62 miljardi kubikmetru gāzes.

Piegādes pa pirmo cauruli sākās 2011. gadā, 2012. gada oktobrī tika uzsākta otrās caurules ekspluatācija.

Tieši kā "Ziemeļu straumes 2" gadījumā, pret tā celtniecību uzstājās dažas Eiropas valstis, tostarp Baltijas valstis.

Pēc temata

Atlikušas dažas dienas: Lietuva vēl joprojām nav vienojusies ar "Gazprom" par piegādēm
"Latvijas Gāze" izvērtēja gāzes krīzes riskus šoziem Latvijā
Ukrainas gāzes kompānijas vadītājs sūdzējies par uzņēmuma finansiālo stāvokli

Galvenie temati