23:25 22 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Pasaulē
Saņemt īso saiti
29

Aizvadītajā nedēļā ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka ISIS Sīrijā ir uzvarēta.

RĪGA, 26. decembris – Sputnik. ASV vadītā koalīcija turpinās operāciju pret "Islāma valsts" (ISIS, Krievijā un vairākās citās pasaules valstīs aizliegts teroristiskais grupējums – red.) teroristiem Sīrijā, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz militārās apvienības preses dienestu.

Atzīmēts, ka nedēļas laikā koalīcija likvidējusi simtiem kaujinieku, piemēram, laikā no 16. līdz 22. decembrim sabiedrotie spēki organizējuši aviācijas uzlidojumus ISIS objektiem Eifratas vidējās gultnes ielejā.

Preses relīzē teikts, ka uzbrukumos iznīcināti kaujinieku sagādes objekti un placdarmi, turklāt koalīcija uzbrukusi vairākiem ISIS finanšu centriem.

Paziņojumā norādīts, ka koalīcijas partneru spēki turpina virzīties cauri pēdējam ISIS atbalsta punktam reģionā, neitralizējot kaujinieku pozīcijas. Iepriekš saņemta informācija, ka Sīrijas demokrātiskie spēki, ko atbalsta ASV, iegājuši Hadžinas pilsētā – pēdējā lielajā ISIS atbalsta punktā Sīrijā.

"ISIS rada reālus draudus ilgtermiņa stabilitātei šajā reģionā, un mūsu misija ir nemainīga – ISIS pilnīga sakāve," – paziņojumā publicēti koalīcijas spēku komandiera vietnieka Kristofera Gika vārdi.

Koalīcijas operācija Sīrijā

Aizvadītajā nedēļā ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka ISIS Sīrijā ir uzvarēta. Valsts vadītājs atzīmēja, ka amerikāņu karavīriem nav iemeslu uzturēties arābu republikā. Vēlāk Baltais nams informēja, ka Vašingtona sākusi izvest spēkus no Sīrijas, taču uzvara pār ISIS nenozīmē, ka koalīcija pārtrauks pastāvēt. Ziņu aģentūra Reuters, atsaucoties uz saviem informācijas avotiem, ziņoja, ka bruņotie spēki pametīs Sīriju 60-100 dienu laikā.

ASV un to sabiedrotie kopš 2014. gada īsteno operāciju pret ISIS Irākā un Sīrijā. Jāpiebilst, ka Sīrijā viņi rīkojas bez valsts valdības atļaujas.

Pēc temata

ASV sākušas karaspēka izvešanu no Sīrijas
Aprēķināts, kādas summas ASV iztērējusi karos un kādus upurus tie aiznesuši
National Interest min, kur varētu sākties Trešais pasaules karš

Galvenie temati