06:11 11 Aprīlis 2021
Tiešraide
  • USD1.1888
  • RUB91.8152
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Atbilstoši hibrīdkara likumiem (45)
36

Reportieris vairākkārt saņēma godalgas, tostarp kļuva par gada žurnālistu pēc CNN versijas un tika iekļauts Forbes reitingā.

RĪGA, 20. decembris – Sputnik. Vācu žurnāla Spiegel reportieris Klāss Relociuss atzinās, ka septiņu gadu garumā viņš sagrozīja faktus un izdomāja stāstus saviem rakstiem, vēsta RIA Novosti.

Kā vēsta Spiegel, aizdomas par žurnālista negodprātīgumu radās viņa kolēģim Huanam Moreno. Pēc viņu savstarpējā raksta "Mednieka robeža" (Jaegers Grenze) publikācijas Moreno paziņoja par savām raizēm izdevuma vadībai.

Kā noskaidrojās, reportieris apzināti izdomāja veselas teksta daļas – ne tikai rakstā "Mednieka robeža", kur tika runāts par Meksikas un ASV robežas patrulēšanu, bet arī daudzās citās.

Kopš 2011. gada Relociuss ir uzrakstījis apmēram 60 rakstus, kuri tika publicēti Spiegel. Pēc paša reportiera sacītā, kurš atzina savu vainu, vismaz 14 raksti zināmā mērā ir safabricēti.

Turklāt Relociuss vairākkārt saņēmis godalgas: piemēram, viņš kļuva par gada žurnālistu pēc CNN versijas un tika iekļauts Forbes reitingā.

Spiegel vadība grasās izveidot speciālu komisiju, kura izpētīs žurnālista rakstus ar mērķi atrast faktu falsificēšanu.

Temats:
Atbilstoši hibrīdkara likumiem (45)

Pēc temata

"Maskavieši ēd žurkas": kas Eiropā sacer melīgas ziņas par Krieviju
Viņi pieprasa asinis: BBC Francijā meklē krievu "vilkačus vestēs"

Galvenie temati