08:33 30 Septembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Pasaulē
Saņemt īso saiti
42

Maskavas patriarha Kirilla preses sekretārs Aleksandrs Volkovs kritiski izvērtēja "Apvienošanās sinodi" Kijevā un nodēvēja to par "bandītu baru" ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko priekšgalā.

RĪGA, 17. decembris — Sputnik. Sestdien, 15. decembrī Kijevā aizritēja "Apvienošanās sinode", kuras gaitā valsts prezidents Petro Porošenko paziņoja par "Ukrainas autokefālās baznīcas" dibināšanu, vēsta RIA Novosti.

Par "jaunās baznīcas" vadītāju ievēlēts baznīcas nekanoniskās struktūras "mitropolīts" Epifānijs Dumenko.

Konstantinopoles patriarhs Bartolomejs uzaicināja Ukrainas "jaunās baznīcas" ievēlēto līderi apmeklēt Stambulu 6. janvārī, Zvaigznes dienā, kur viņam tiks pasniegs tomoss par autokefāliju.

Novembra sākumā P.Porošenko un Konstantinopoles patriarhs Bartolomejs parakstīja sadarbības līgumu. Šī vienošanās it kā noslēdz procesu, kurā Ukrainai tiek piešķirta autokefālija – neatkarīgas baznīcas statuss.

Maskavas patriarha Kirilla preses sekretārs Aleksandrs Volkovs kritiski izvērtēja "Apvienošanās sinodi" Kijevā un nodēvēja to par "bandītu baru" ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko priekšgalā.

Volkovs uzsvēra: "Nekādi mēģinājumi tuvināt visu notiekošo kanoniskajām baznīcas normām un vilkt kaut kādas saiknes ar pasaules pareizticību nav izdevušās." Maskavas patriarha preses sekretārs norādīja, ka šķelšanās jaunā līdera Epifānija ievēlēšana neko nemainīs un nedos "jaunajai baznīcai" saikni ar pasaules pareizticību.

"Pats būdams šķeltnieks, Epifānijs nesaņems nekādus sakarus ar pasaules pareizticību, un visi šie cilvēki ir pilnībā nogriezuši sev iespēju pie tās atgriezties," – paziņoja garīdznieks.

Viņš piebilda, ka ticīgie Ukrainā, kuri dažādu iemeslu dēļ iekļāvušies neatzītajās baznīcas struktūrās, tagad ir vēl vairāk atkarīgi no šķelšanās līderiem.

Акция прихожан УПЦ МП против Объединительного собора на Украине
© Sputnik / Стрингер
Protesta akcija pret "Apvienošanās sinodes" Ukrainā

Kanoniskā Ukrainas pareizticīgā baznīca (MP UPB) ir pašpārvaldes baznīca Maskavas patriarhāta sastāvā. Ukrainā darbojas arī pasaules pareizticībā neatzītās baznīcas struktūras "Kijevas patriarhāts" (KP UPB) un "Ukrainas autokefālā pareizticīgā baznīca" (UAPB).

P.Porošenko cenšas panākt nekanonisko reliģisko struktūru atzīšanu un vienotas vietējās autokefālās baznīcas dibināšanu.

Iepriekš Konstantinopoles patriarhs Bartolomejs, paziņojot par savu nodomu piešķirt autokefāliju Ukrainai, sāka atklātu konfrontāciju ar Krievijas pareizticīgo baznīcu, kura 15. oktobrī informēja par pilnīgu "diplomātisko attiecību pārtraukšanu" ar Konstantinopoles patriarhātu.

Pēc temata

Aptauja: reliģijas loma Latvijas iedzīvotāju dzīvē samazinās
Komiķu uzstāšanās baznīcā Lietuvā: vārda brīvība nenozīmē nekaunību

Galvenie temati