21:19 01 Marts 2021
Tiešraide
  • USD1.2053
  • RUB89.3155
Pasaulē
Saņemt īso saiti
43

Vīrietis reģistrēja viltus profilus sociālajos tīklos, no kurām rakstīja saviem upuriem un lūdza ieskaitīt naudu viņa telefona kontā.

RĪGA, 2. novembris – Sputnik. Pret Mogiļevas apgabala iedzīvotāju, kuru tur aizdomās par krāpniecību, uzsākta krimināllieta, vēsta Sputnik Baltkrievija.

Saskaņā ar izmeklēšanas versiju, 29 gadus vecais apsūdzētais reģistrēja sociālajos tīklos viltus profilus ar sievietes vārdu un sieviešu fotogrāfijām. Iepazinās ar vīriešiem un aicināja viņus vakariņās. Sarakstīšanās laikā lūdza papildināt mobilā telefona kontu par 20 Baltkrievijas rubļiem (ap 9,5 dolāru). Vēlāk šo naudu pārskaitīja uz privātajiem norēķinu kontiem.

Pēc šādas shēmas viņš strādājis trīs gadus, kopš 2015. gada sākuma līdz 2018. gada augustam. Šobrīd apsūdzētais ir apcietināts.

"Aizdomās turētā darbības tiks kvalificētas pēc izmeklēšanas rezultātu iegūšanas," - precizēja Izmeklēšanas komitejā.

Tas nav pirmais šāda veida gadījums Baltkrievijā. Iepriekš Grodņas apgabala iedzīvotājs iepazinās ar vīriešiem sociālajos tīklos, arī stādoties priekšā par sievieti, un lūdza pārskaitīt viņam naudu uz mobilo, stāstot par grūtajiem dzīves apstākļiem.

Pēc temata

Valsts policija brīdina par krāpniecisku WhatsApp loteriju
Uzticības krāpnieki: Rīgā uzdarbojas katlu pārdevēji
Interneta šerifs pret krāpniekiem
Piezvani man, piezvani: Latvijas iedzīvotājiem uzbrūk telefonu krāpnieki
Tagi:
policija, pārkāpums, krāpniecība

Galvenie temati