11:39 28 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2114
  • RUB91.7258
Pasaulē
Saņemt īso saiti
74

Pēdējā laikā ārvalstu izlūkošanas lidaparātu aktivitāte pie Krievijas robežām manāmi pieaugusi. Iepriekš Krievijas Aizsardzības ministrija ieteica Vašingtonai atteikties no šāda veida operācijām, taču Pentagons ieteikumu noraidīja.

RĪGA, 7. oktobris — Sputnik. ASV Gaisa kara spēku stratēģiskais bezpilota lidaparāts RQ-4B Global Hawk vienpadsmit stundas pārvietojās pie Krievijas robežām, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz aviācijas resursa PlaneRadar sniegtajiem datiem.

Informācija vietnē liecina, ka Global Hawk izlidojis no aviobāzes Sigonella Itālijā. Pl. 8:27 (pēc Maskavas laika) no rīta 6. oktobrī tas šķērsoja Ukrainas gaisa telpas robežu, stundu vēlāk ieradās Polijas gaisa telpā.

Pēc tam amerikāņu bezpilota lidaparāts vairākas stundas veica izlūkošanas darbību netālu no Kaļiņingradas apgabala, atrodoties Lietuvas gaisa telpā, pēc tam devas uz Latvijas un Igaunijas gaisa telpu – vairāk nekā trīs stundas tas pavadīja pie Ļeņingradas un Pleskavas apgabala rietumu robežām.

Pirms atgriešanās Itālijā Global Hawk no jauna pietuvojās Kaļiņingradas apgabala robežām.

Aktivitāte pie Krievijas robežām

Pēdējā laikā ārvalstu izlūkošanas lidaparātu aktivitāte pie Krievijas robežām manāmi pieaugusi. Piemēram, pagājušajā nedēļā, ceturtdien, ASV bezpilota lidaparāts veica izlūkošanas darbību Kaļiņingradas tuvumā, bet nedēļu iepriekš izlūklidmašīna uzturējās Krimas un Krasnodaras novada rajonā.

Iepriekš Krievijas Aizsardzības ministrija ieteica Vašingtonai atteikties no šāda veida operācijām, taču Pentagons ieteikumu noraidīja.

Krievijas Militāri politiskās žurnālistikas centra eksperts Boriss Rožins atzīmēja, ka ASV Aizsardzības ministrija jau vismaz trīs gadus organizē lidojumus pie Krievijas robežām.

Pentagona stratēģiskajā kursā Krievija tiek uzskatīta par vienu no Savienoto Valstu galvenajiem pretiniekiem, tāpēc ar katru gadu šādām operācijām piešķiro līdzekļu apjoms pieaugs, viņš uzsvēra.

Pēc temata

Lavrovs: NATO aktivizēšanās pie Krievijas robežām — destabilizējošs faktors
Putins pastāstījis, kādu efektu radījušas NATO mācības pie Krievijas robežām
The Nation: ASV bez lieka trokšņa nogādā speciālo uzdevumu vienības pie Krievijas robežām

Galvenie temati