20:42 25 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0840
  • RUB70.7943
Pasaulē
Saņemt īso saiti
57

ASV aizvien vairāk kaitina Krievijas aktīvā politika Tuvajos Austrumos un pārrunas par energonesēju piegādi.

RĪGA, 30. septembris — Sputnik. Amerikas Savienotās Valstis nepieciešamības gadījumā var organizēt Krievijas jūras blokādi, lai nepieļautu tās energonesēju piegādi Tuvo Austrumu reģiona valstīm, pavēstīja ASV iekšlietu ministrs Raiens Zinke, uzstājoties rūpniecības jautājumiem veltītā pasākumā Pitsburgā, informēja Sputnik Igaunija, atsaucoties uz RIA Novosti.

Politiķis uzsvēra, ka ASV spēj īstenot šo plānu, jo tām ir spēcīgākā jūras kara flote pasaulē.

Pēc ASV iekšlietu ministra domām, "Krievijas ekonomikas ienākumu vienīgais avots ir energoresursu pārdošana", un Krievija šajā jomā esot tikpat viegli ievainojama, kā Irāna. Savas runas gaitā viņš pauda bažas par Krievijas aktīvo politiku Tuvajos Austrumos, jo "tā vēlas turp pārdot savu naftu un gāzi, kā to dara Eiropā".

"Pastāv militārs variants, ko es negribētu izmantot. Un ir ekonomiskais variants — izdarīt spiedienu un izdzīt viņu energoresursus. Mēs spējam to izdarīt, jo ASV ir lielākais naftas un gāzes ražotājs," — ASV IeM vadītāja pārliecību citēja Washington Examiner.

Iepriekš Krievijas Federācijas valdības Finanšu universitātes Politoloģijas departamenta pasniedzējs, pazīstamais politologs Leonīds Krutakovs komentēja ASV valdības pasākumus, kas vērsti pret energonesēju piegādēm no Krievijas un Irānas. Vašingtonas politikas mērķis ir nepieļaut kontinentālā enerģētiskā tirgus izveidi. Krievijai un Irānai ir pa spēkam radīt situāciju, kurā amerikāņu dolārs vairs netiks izmantots norēķiniem pasaules līmenī, norādīja eksperts.

"Ja pasaules energonesēju tirgus aizies no dolāra zonas un tirdzniecības biržā  ilgtermiņa "līgumiem par cauruļvadiem", tas būs viss, dolārs kā pasaules valūta nomirs," — paskaidroja Krutakovs.

Pēc temata

Krievijas ārlietu ministrs: Eiropai nāksies maksāt daudz vairāk par gāzi no ASV
ASV naftas un gāzes kompānijas iestājas pret sankcijām pret Krieviju
Naftas eksportētājvalsts palielinās "melnā zelta" ieguves avotu
Informācijas avoti Briselē: ES pārstās maksāt par Irānas naftu dolāros

Galvenie temati