17:14 25 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0840
  • RUB70.7943
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Lielbritānijas indīgais gaiss (88)
42

Lielbritānijas masu mediji paziņojuši vēl par divām personām, kurām it kā "Skripaļu lietā" ir aizdomās turamo statuss.

RĪGA, 17. septembris — Sputnik. Lielbritānijas specdienesti meklē divus cilvēkus, kuri it kā palīdzēja Krievijas pilsoņiem Aleksandram Petrovam un Ruslanam Boširovam, kurus oficiālā Londona nosauca par galvenajiem aizdomās turamajiem Sergeja Skripaļa un viņa meitas Jūlijas saindēšanas lietā Solsberijā. Par to, kā vēsta RIA Novosti, raksta britu izdevums Sunday Mirror.

Ar atsauci uz saviem informācijas avotiem avīze apgalvo, ka Petrovs un Boširovs "varēja tikties ar kuratoru, kurš strādājis vēstniecībā, savukārt ceturtais, ārsts, varēja īstenot visas operācijas uzraudzību, lai pārliecinātos, ka viņi paši nesaindējas".

Tāpat tiek ziņots, ka "Skripaļu saindētāji" varēja tikties ar "citiem aizdomās turamajiem" uzreiz pēc tam, kad reģistrējās Londonas viesnīcā City Stay Hotel.

Kā jau iepriekš ziņots, bijušais britu specdienestu aģents Sergejs Skripaļs un viņa meita Jūlija tika atrasti bezsamaņā uz sola kādā Solsberijas pilsētas parkā 2018. gada 4. martā. Lielbritānijas varasiestādes paziņoja, ka ar Skripaļu saindēšanu ir saistīta Krievija. Tāpat Londona joprojām apgalvo, ka cietušie kļuvuši par indīgās vielas "Novičoks" ietekmes upuriem, kura it kā ražota Krievijā.

Septembra sākumā britu specdienesti publicēja divu aizdomās turamo fotogrāfijas Skripaļu saindēšanā, apgalvojot, ka tie ir divi "GIP oficieri" — "Aleksandrs Petrovs" un "Ruslans Boširovs".

Atbildes kārtā uz britu "pierādījumiem" Maskava atkārtoti aicināja Londonu pāriet no apsūdzībām un manipulācijām pie normālas sadarbības. Krievijas ĀM vadītājs Sergejs Lavrovs nosauca visas apsūdzības par muļķībām.

Savukārt Aleksandrs Petrovs un Ruslans Boširovs arī uzskata par nepamatotā visas pret viņiem izvirzītās apsūdzības. Par to viņi paziņoja ekskluzīvā intervijā RT un Sputnik galvenajai redaktorei Margaritai Simonjanai. Sarunā ar viņu vīrieši nosauca sevi par "starpniecības uzņēmējiem", savukārt braucienam uz Solsberiju, pēc viņu sacītā, bija tikai un vienīgi tūrisma nolūki.    

Temats:
Lielbritānijas indīgais gaiss (88)

Pēc temata

Zaharova atbildēja uz Bellingcat Petrova un Boširova datu publiskošanu
Boširovs un Petrovs pastāstīja, ko viņi darīja Solsberijā
Putins: Maskavai zināmi "Skripaļu lietā" aizdomās turamie

Galvenie temati