11:44 26 Novembris 2020
Tiešraide
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Pasaulē
Saņemt īso saiti
50

ASV izdevums Foreign Policy atgādināja, ka Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss paudis viedokli par finansiālās neatkarības nepieciešamību Eiropai.

RĪGA, 10. septembris — Sputnik. Eiropa apspriež iespējas mazināt dolāra hegemoniju un Savienoto Valstu finansiālo virsvadību, ņemot vērā neapmierinātību ar Vašingtonas sankciju politiku, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz rakstu Foreign Policy.

Vācijas un Francijas amatpersonas aizvien aktīvāk meklē iespējas stāties pretī ASV finansiālajai virsvadībai, kas tikai apstiprina Eiropas un Savienoto Valstu nopietnās domstarpības, atzīmēja izdevums.

Iepriekš, Foreign Policy atgādināja, ka Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss paudis viedokli par finansiālās neatkarības nepieciešamību Eiropai. Pēc raksta autora domām, tas varētu likt pamatus rīcības brīvības atgūšanai arī Eiropas ārpolitikā.

Raksta autors piezīmēja, ka līdzīgu viedokli paudis arī Francijas finanšu ministrs Bruno Le Mērs, kurš aicinājis izveidot "pilnīgi neatkarīgus finansiālos instrumentus" un paudis vēlmi padarīt Eiropu par "suverēnu kontinentu, nevis vasali".

Eiropas finansiālās neatkarības problēmas risināšanai, atzīmēja FP, ierosināts izstrādāt alternatīvu maksājumu sistēmu, kā arī palielināt Eiropas valūtas lomu un nodibināt fondu tirdzniecībai ar valstīm, uz ko attiecinātas sankcijas.

Iepriekš līdzīgus soļus spērusi Krievija, Ķīna un Venecuēla, taču patlaban, izdevums uzvēra, tamlīdzīgiem "manevriem" gatavojas "ASV galvenie sabiedrotie".

ASV un Eiropas Savienības attiecības saasinājās pēc Vašingtonas lēmuma atteikties no kodoldarījuma ar Irānu un ieviest tirdzniecības nodevas tēraudam un alumīnijam. No 7.augusta ES stājās spēkā normatīvie akti, kuri atcēla pret Irānu vērsto ASV eksteritoriālo sankciju darbību savienības teritorijā.

Tāpat, atbildot uz nodevu ieviešanu, Brisele noteikusi papildu nodevas 25% apmērā vairāku preču importam no Savienotajām Valstīm.    

Pēc temata

ASV kritizē Eiropas Savienību par līdzekļu piešķiršanu Irānai
Politologs: amerikāņi gatavi saraustīt gabalos globālo tirgu
Francija paziņojusi par tirdzniecības kara sākumu starp Eiropas Savienību un ASV

Galvenie temati