01:46 26 Janvāris 2020
Tiešraide
  • USD1.1035
  • RUB68.1692
Pasaulē
Saņemt īso saiti
93

ASV īsteno politiku ar mērķi "pārliecināt" sabiedrotos un partnerus atteikties no Krievijā ražota bruņojuma iegādes.

RĪGA, 25. augusts — Sputnik. ASV amatpersonas pieļauj iespēju, ka tiks ieviestas sankcijas pret valstīm visā pasaulē par Krievijas zenītraķešu kompleksu S-400 iegādi, žurnālistiem paziņoja Valsts departamenta oficiālā pārstāve Hetere Nauerte, vēsta RIA Novosti.

"Mēs iebilstam pret to, ka mūsu partneri un sabiedrotie visā pasaulē iegādātos S-400," — Nauerte skaidroja brīfingā.

Taujāta, vai iespējamas sankcijas pret citām valstīm par S-400 iegādi, neskaitot Turciju, Nauert atbildēja: "Mēs esam likuši skaidri saprast, kas tieši var izprovocēt sankcijas visā pasaulē". Iepriekš ASV piedraudēja Turcijai ar sankcijām par tamlīdzīgiem pirkumiem.

Tāpat Nauerte pauda bažas par to, ka S-400 piegādes Turcijai varētu paātrināties.

"Ja tā ir… tas mūs satrauks. Kad sabiedrotais NATO, kā Turcija, izmanto S-400, tas neatbilst mūsu politikai," — vēstīja Nauerte.

Krievijas koncerns "Rosoboroneksport" sāks līguma izpildi par kompleksu S-400 piegādēm Turcijai 2019. gadā, iepriekš žurnālistiem pastāstīja kompānijas vadītājs Aleksandrs Mihejevs.

ASV īsteno politiku ar mērķi "pārliecināt" sabiedrotos un partnerus atteikties no Krievijā ražota bruņojuma iegādes. Savienoto Valstu amatpersonas apgalvo, ka izdevies novērst kontraktus miljardiem dolāru vērtībā. ASV draud vērsties ar sankcijām pret valstīm, kas turpinās iegādāties Krievijas ieročus.    

Pēc temata

Turcija izmēģinājusi savas pirmās ballistiskās raķetes
Šovasar Krievijas Baltijas flote tiks apbruņota ar S-400
"Iskanderi" Baltijā: Karību krīze reģiona mērogā?
Krievijas "Pancirj" pret droniem: NATO nav analogu

Galvenie temati