05:46 21 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0790
  • RUB68.8060
Pasaulē
Saņemt īso saiti
47

No 10. jūnija Ukrainā stājušies spēkā likuma "Par komunālajiem pakalpojumiem" grozījumi, kā rezultātā prognozēta kārtējā komunālo pakalpojumu maksas celšanās.

RĪGA, 19. augusts — Sputnik. Ukrainai ir jāatsakās no centralizētas karstā ūdens padeves iedzīvotājiem, pavēstījusi Valsts Energoefektivitātes un enerģijas ekonomijas aģentūras kolēģijas locekle Marija Jakovļeva, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz izdevumu "Obozrevatel".

Ierēdne, komentējot Ukrainas vicepremjera Genādija Zubko atbilstošo paziņojumu, apgalvoja, ka tamlīdzīga reforma bija jāievieš jau pirms 20 gadiem. Viņa skaidroja, ka Eiropas pilsētās nav nekādas karstā ūdens centralizētas padeves sistēmas, tās vietā ir "zonu sistēma".

"Neviens nesildīs ielas, lai cilvēki par to maksātu," – viņa klāstīja.

Jautāta par iespējamiem riskiem tamlīdzīgas reformas īstenošanas rezultātā, ierēdne piezīmēja, ka tik "ģeniālas" idejas varot ciest neveiksmi tikai neprofesionālas izpildes dēļ.

Ūdensvada krāns
© Sputnik / Евгений Одиноков

No 10. jūnija Ukrainā stājušies spēkā likuma "Par komunālajiem pakalpojumiem" grozījumi, kā rezultātā prognozēta kārtējā komunālo pakalpojumu maksas celšanās. Jaunais nolikums paredz atkal ieviest soda naudu par maksājumu kavējumu, tiek ieviesta abonenta maksa par auksto un karsto ūdeni, būtiski paplašinātas pakalpojumu piegādātāju pilnvaras.

Eksperti vērtē, ka jaunievedumu dēļ komunālo maksājumu tarifi augs par 20-30%. pēdējo gadu laikā komunālo maksājumu cenas Ukrainā jau augušas trīskārt, kas būtiski kaitējis iedzīvotāju finansiālajam stāvoklim – tagad viņi spiesti tērēt atbilstošo rēķinu apmaksai līdz 50% savu ienākumu.

Pēc temata

Skandāls Ukrainā: morfīns no Latvijas ukraiņu kareivjiem
Ukrainas parlamentā izdomāts, kā atņemt pilsonību "bez tiesas un izmeklēšanas"
Radas deputātu šokējis Ukrainas ģeogrāfijas mācību grāmatas saturs
Internetā izsmēja Ukrainas mācību grāmatu ģeogrāfijā

Galvenie temati