12:27 25 Februāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2146
  • RUB89.4919
Pasaulē
Saņemt īso saiti
22

Amerikas līderis uzskata, ka visas valstis vēlas izvest no ASV tās "bagātības", tādēļ tas visas jāapliek ar nodokļiem, savukārt ar iegūtās summas palīdzību jāsedz valsts parāds.

RĪGA, 6. augusts – Sputnik. ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka pateicoties jaunajām importa preču ievešanas nodevām Vašingtona varēs apmaksāt ievērojamu valsts parāda daļu. Par to viņš uzrakstīja savā Twitter, vēsta Sputnik Lietuva.

Amerikas līderi uztrauc parādi, ko uzkrājusi iepriekšējā prezidenta administrācija.

"Pateicoties tarifam mēs spēsim sākt atmaksāt lielas summas no 21 triljona dolāru parāda, lielu daļu kura uzkrājusi Obamas administrācija," — uzrakstīja Tramps.

Pēc Amerikas prezidenta domām, katra valsts vēlas izvest bagātības no ASV, tādēļ jāapliek tās visas ar nodokļiem. Ja valstis nepiekritīs maksāt nodokli, Tramps piedāvā sniegt iespēju citām valstīm būvēt vai ražot preci ASV. Pēc Amerikas līdera domām, tas sniegs vairāk darba vietu un investīciju.

Tāpat ASV prezidents piebilda, ka vienlaikus jāsamazina nodokļi amerikāņiem.

Iepriekš ASV ieviesa nodevas importa tēraudam un alumīnijam 25% un 10% apmērā. Attiecībā uz Eiropas Savienības valstīm un dažām citām valstīm tās stājās spēkā jūnijā.

Gandrīz visas valstis ieviesa atbildes pasākumus. Tas saasināja pasaules tirdzniecības karu sākšanās risku.

Maija beigās Krievija informēja PTO par iespējamu nodevu ieviešanu pret ASV attiecīgi nodarītā zaudējuma summai. Savukārt amerikāņu preču piegāžu apjoms Krievijai gadā sastāda 3,16 miljardus dolāru.

Pēc temata

Krievija ieviesusi atbildes nodevas amerikāņu precēm
Eirāzija lemj par atbildes triecienu: Krievija un Ķīna ieviesušas nodevas ASV precēm
Tramps aicinājis visas valstis atbrīvoties no tirdzniecības barjerām un nodevām
Atbilde Trampam: Ķīna ievieš nodevu precēm no ASV

Galvenie temati