08:03 15 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Pasaulē
Saņemt īso saiti
31

Valstī izsludināts oranžais bīstamības līmenis, dažu Eiropas valstu varasiestādes, tostarp, Spānijā un Portugālē, izsludinājušas sarkano līmeni.

RĪGA, 5. augusts – Sputnik. Francijas Valsts elektrības ražošanas kompānija Électricité de France (EDF) stiprā karstuma dēļ paziņojusi par īslaicīgu reaktora apturēšanu Fesenheimā, valsts ziemeļaustrumos. Tas ir viens no diviem Francijas vecākās atomelektrostacijas reaktoriem.

Kā vēsta RIA Novosti, augsto temperatūru dēļ, vairāk nekā pusē departamentu izsludināts oranžais bīstamības līmenis.

Saskaņā ar Francijas Meteoroloģiskā dienesta datiem, Augšreinas departamentā, kur atrodas AES, sestdien termometra stabiņš pakāpās līdz + 34 grādiem.

Reaktora apturēšana notika sestdien ap plkst. 4:00 pēc vietējā laika (ap plkst. 5:00 pēc Latvijas laika). Tiek atzīmēts, ka tas tika darīts, tostarp, arī lai tiktu ievērotas siltuma izmešu atļaujas Lielajā Elzasas kanālā.

Pēdējo nedēļu laikā Eiropas iedzīvotājiem nācies glābties no karstuma. Daudzās valstīs sākās ugunsgrēki, sausums nopostījis ražu, upes izžuvušas, savukārt cilvēki arvien biežāk vēršas pēc medicīniskās palīdzības.

Pēc temata

Bloomberg: globālā sasilšana iezāģēs jūsu makam
Euractiv: fermeri iesūdzējuši tiesā Eiropas Savienību globālās sasilšanas dēļ

Galvenie temati