02:55 08 Augusts 2020
Tiešraide
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Pasaulē
Saņemt īso saiti
98

Laika periodā no šī gada aprīļa līdz maijam Krievija samazinājusi aktīvos ASV valsts aizņēmuma obligācijās no 96 miljardiem līdz 15 miljardiem dolāru.

RĪGA, 25. jūlijs — Sputnik. Krievija atradusi ASV "Ahileja pēdu", pieņemot lēmumu atbrīvoties no amerikāņu obligācijām, vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz Business Insider.

Laika periodā no šī gada aprīļa līdz maijam Krievija samazinājusi aktīvos ASV valsts aizņēmuma obligācijās no 96 miljardiem līdz 15 miljardiem dolāru. Izdevums atzīmēja, ka šis lēmums novedis pie procenta likmes pieauguma ASV. Ar to neapmierināts ir ASV prezidents Donalds Tramps, jo dārgi kredīti ierobežo ekonomikas izaugsmi valstī, bet tieši tāds bija Baltā nama pašreizējā vadītāja priekšvēlēšanu kampaņas galvenais solīkjums.

Krievijai bija vairāki iemesli atteiktoes no ASV vērtspapīriem, atgādināja BI. Maskava pieļauj, ka pēc ierobežojošo pasākumu ieviešanas aprīlī, sankcijas, iespējams, tiks attiecinātas arī uz ASV obligāciju tirdzniecību. Turklāt aktīvu samazināšana ASV vērtspaplīros dāvā Krievijai iespēju nostiprināt rubli un diversificēt valūtas rezerves, uzsvēra izdevums.

Jāpiebilst, ka daudz lielāku apdraudējumu Vašingtonai rada Pekina, uzskata BI. Ja Ķīna sāks atbrīvoties no ASV obligācijām, sekas Savienoto Valstu ekonomikā būs ļoti nopietnas, secināja Business Insider.    

Pēc temata

Krievija strauji ierobežo ieguldījumus ASV vērtspapīros
Džordžs Soross: šī Eiropas Savienība ir salūzusi, es radīšu jaunu
Ekonomikas stāvoklis Krievijā. Paskatīsimies uz īsto Krieviju
Reitingu aģentūra izvērtējusi sankciju ietekmi Krievijas ekonomikas izaugsmes aspektā

Galvenie temati