01:08 22 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2158
  • RUB89.6369
Pasaulē
Saņemt īso saiti
88

Ar vizīti Odesā ieradusies Ziemeļatlantijas alianses kuģu vienība. Eskadras sastāvā ir seši kuģi.

RĪGA, 24. jūlijs — Sputnik. Otrdien Odesas ostā ieradusies NATO lbloka kuģu grupa. Informāciju par vizīti sociālajā tīklā Facebook publicēja Ukrainas Jūras kara spēku preses centrs. Eskadru veido pieci karakuģi un viens atbalsta kuģis: fregate "DE RUYTER" (Nīderlande), fregate "REGELE FERDINAND" (Rumānija), fregate "FATIH" un mīnu traleris "ANAMUR" (Turcija), mīnu traleris "LUPU DINESCU" (Rumānija), Vācijas JKS palīgkuģis "RHEIN", informēja Sputnik Igaunija.

Odesas iedzīvotāji un viesi varēs apmeklēt alianses kuģus 24. un 25. jūlijā. Pēc vizītes NATO eksadra piedalīsies kopīgajās mācībās PASSEX.

Iepriekš vēstīts, ka šī gada janvāra beigās Ukrainā stājās spēkā likums, kas pieļauj citu valstu bruņoto spēku vienību uzturēšanos Ukrainas teritorijā 2018. gadā dalībai starptautiskajās mācībās. Piemēram, runa ir par Ukrainas un ASV mācībām "Sea Breeze 2018" un "Rapid Trident 2018".

Pēdējos gados Melnās jūras reģions ir piesaistījis īpašu NATO un rietumvalstu uzmanību. Kopš šī gada sākuma Melno jūru jau "apmeklējis" ASV JKS eskadras mīnu kuģis Carney, kas aprīkots ar PRA sistēmu Aegis un desmitiem spārnoto raķešu Tomahawk, kā arī amerikāņu eskadras mīnu kuģis Porter ar spārnotajām raķetēm un štāba kuģis Mount Whitney.

Pentagons informē, ka Vašingtona pastiprina klātbūtni Melnajā jūrā ar mērķi "stāties pretī Krievijas spēku paplašināšanai šajā rajonā".

Jāpiebilst, ka Maskava informē: KF nevēlas spriedzes pastiprināšanos ar NATO. Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs norādīja: Krievija cer, ka alianse savos lēmumos ņems vērā veselo saprātu, taču ir gatava spert nepieciešamos soļus, lai atvairītu draudus nacionālajai drošībai, ko nes NATO militārā potenciāla palielināšanās.    

Pēc temata

Krievijas iznīcinātāju uzbrukums ASV eskadras kuģim: feļetons no kuģa klāja
National Interest atgādinājis ASV, kam pieder Krima
Vieglas pastaigas nebūs. Amerikāņi aprēķinājuši, ar ko draud uzbrukums Krievijai
Eiroparlaments paziņoja par Kaļiņingradas un Krimas "militarizāciju"

Galvenie temati