23:29 31 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Pasaulē
Saņemt īso saiti
57

Ikdienišķa aspirīna lietošana mazos daudzumos samazina olnīcu vēža saslimšanas risku par 10%.

RĪGA, 21. jūlijs – Sputnik. Norsvelhelsas slimnīcas zinātnieki Hantingtonā (ASV) pierādījuši, ka ikdienišķa aspirīna lietošana mazās devās samazina olnīcu vēža attīstības risku, vēsta RIA Novosti ar atsauci uz MedicalXpress.

Darba gaitā speciālisti izpētīja 13 pētījumu rezultātā iegūtos datus. Kopumā tajos piedalījās vairāk nekā 750 tūkstoši sieviešu. Ārstus, tostarp, interesēja, cik bieži viņas lietojušas aspirīnu un ne steroīdu pretiekaisuma preparātus (piemēram, ibuprofēnu un naproksēnu).

Zinātniekiem izdevies noskaidrot, ka ikdienišķa aspirīna lietošana mazos daudzumos samazina olnīcu vēža saslimšanas risku par 10%.

"Darba rezultāti apstiprina, ka aspirīns spēj samazināt olnīcu vēža saslimšanas risku, taču pirms rekomendēšanas tā lietošanai ikdienā vēl jāveic daudz pētījumu," — paziņoja Šellija Tvorogera, viena no zinātniskā darba autoriem.

Cita pētījuma ietvaros, ko veica Havaju universitātes darbinieki Honolulu un Mofita centra darbinieki, zinātnieki noskaidroja, ka sievietēm, kuras lieto aspirīnu un citus pretiekaisuma preparātus, ir par 30% augstāks izdzīvošanas rādītājs gadījumos, kad viņām diagnosticētas onkoloģiskās slimības.

Pēc temata

Zinātnieki pastāstījuši, kā pārtikas soda palīdz vēža slimniekiem
Latviešu zinātnieki piedalās jaunas vēža ārstēšanas metodes izstrādē
Tiesa piespriedusi "Johnson & Johnson" izmaksāt vēža slimniecei $70 miljonus

Galvenie temati