16:28 29 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Pasaulē
Saņemt īso saiti
43

Somijas žurnālisti konstatējuši, ka spriedzes dēļ Krievijas un Amerikas attiecībās neuzvar neviens.

RĪGA, 15. jūlijs — Sputnik. Somijas lielākā avīze Helsingin Sanomat izvietojusi savās lapusēs vēstuli ASV un Krievijas prezidentiem Donaldam Trampam un Vladimiram Putinam, vēsta RIA Novosti. Vēstījuma teksts tiek sniegts somu, kā arī krievu un angļu valodā pirms 16. jūlijā gaidāmā Krievijas un Amerikas samita augstākajā līmenī.

"Gaidāmā augstākā līmeņa tikšanās atgādina Somijas iedzīvotājiem atmiņas par līdzīgām tikšanās reizēm pagātnē. Nereti bijis, ka lielvalstu pirmo personu ierašanās Helsinkos bija saistīta ar saspringtu atmosfēru, taču šķīrās līderi jau ar smaidu uz sejas. Šim fenomenam pat ir savs nosaukums: "Helsinku gars"," teikts publikācijā.

Žurnālisti atzīmē, ka abu lielvalstu vadītāju tikšanās iznākuma prognozēšana viņiem izskatās tikai un vienīgi kā sarežģīts uzdevums. Par iemeslu tam viņi dēvē ātrās izmaiņas, kuras notiek gan ASV, gan Krievijas politiskajā dzīvē.

Pastāvīgajā ASV un Krievijas attiecību degradācijā neuzvar neviens, uzsver vēstules autori Putinam un Trampam. "Tādēļ augstākā līmeņa tikšanās Helsinkos ir svarīgs notikums, neskatoties uz visām pastāvošajām grūtībām," secina Helsingin Sanomat žurnālisti Laura un Saska Sārikoski.

Kā jau iepriekš ziņots, Vladimirs Putins un Donalds Tramps tiksies Somijas galvaspilsētā Helsinkos 2018. gada 16. jūlijā. Krievijas un ASV līderi plāno apspriest abu valstu attiecību attīstības perspektīvas, kā arī aktuālus starptautiskās dienas kārtības jautājumus. Helsinku samits ir pirmā oficiālā pilna formāta Putina un Trampa tiksānās. Gaidāms, ka pārrunas ilgs apmēram trīs stundas, pēc kā ieplānota savstarpēja preses konference.    

Pēc temata

Welt par Trampa un Putina iespējamo vienošanos: "Eiropas šausmas"
Sakauto atriebība: kā Rietumi skatās uz Putina jauno pilnvaru termiņu
Trampam žēl, ka ASV runā tikai par Krieviju
Peskovs pastāstīja, kāpēc nenotika Putina un Trampa tikšanās APEC samitā

Galvenie temati