23:17 08 Maijs 2021
Tiešraide
  • USD1.2059
  • RUB89.4671
  • RUB89.4671
Pasaulē
Saņemt īso saiti
66

ASV un Ukrainas kopīgajās mācībās Melnajā jūrā Sea Breeze piedalīsies ASV JKS 6. flotes flagmanis.

RĪGA, 8. jūlijs — Sputnik. Melnajā jūrā ienācis ASV JKS 6. flotes flagmanis, štāba kuģis Mount Whitney, kas piedalīsies ASV un Ukrainas mācībās "Jūras brīze 2018" (Sea Breese — 2018), vēsta RIA Novosti.  Par to vienības komandieri paziņoja sociālajā tīklā Twitter.

Dienu iepriekš Melnajā jūrā ienāca ASV eskadras kuģis Porter, kas bruņots ar spārnotajām raķetēm. Arī tas piedalīsies mācībās "See Breeze 2018".

Janvāra nogalē Ukrainā stājās spēkā likums, kas atļāva 2018. gadā Ukrainas teritorijā ierasties ārvalstu militārajām vienībām, tostarp arī no ASV. Cita starpā runa ir par dalību manevros Sea Breeze un Rapid Trident.

Aprīļa beigās Krievijas aizsardzības ministra vietnieks Anatolijs Petrenko informēja, ka resoram nav iebildumu pret NATO kuģu klātbūtni Melnās jūras reģionā.

Manevri Sea Breeze tiek organizēti ik gadus kopš 1997. gada saskaņā ar memorandu par savstarpēju sapratni un militāro sadarbību, ko parakstīja ASV un Ukrainas Aizsardzības ministrijas. Lielākoties tās notiek Melnajā jūrā un poligonos Ukrainas dienvidos.

Iepriekš Ukrainas aizsardzības ministrs Stepans Poltoraks informēja, ka Ukrainas un ASV mācības "See Breeze 2018" sāksies nākamnedēļ.    

Pēc temata

Baltkrievijas aizsardzības ministrs kritizē Austrumeiropas militarizāciju
National Interest atgādinājis ASV, kam pieder Krima
Ciemiņi nāk? Sagaidīsim. ASV nogādājušas Melnajā jūrā "Tomahaukus"
Kārtējais "kariņš": Latvijā sākušās NATO mācības Saber Strike

Galvenie temati