01:12 26 Janvāris 2021
Tiešraide
  • USD1.2152
  • RUB91.6732
Pasaulē
Saņemt īso saiti
38

ASV prezidents Donalds Tramps uzsvēra, ka tirdzniecībai jābūt taisnīgai, tā nevar būt līdzīga "ielai ar vienvirziena kustību".

RĪGA, 25. jūnijs — Sputnik. ASV prezidents Donalds Tramps piedraudējis ar papildu pasākumiem tirdzniecības jomā pret valstīm, kas neatbrīvosies no tirdzniecības barjerām un nodevām.

"ASV pieprasa, lai visas valstis, kas ieviesušas mākslīgas tirdzniecībkas barjeras un nodevas precēm, kas nonāk šajās valstīs, likvidētu šīs barjeras un nodevas, pretējā gadījumā tās sastaps lielus pasākumus no ASV puses, ne tikai atbildes soļus," — Tramps uzrakstīja savā lapā Twitter.

Viņš uzsvēra, ka tirdzniecībai jābūt taisnīgai, tā nevar būt līdzīga "ielai ar vienvirziena kustību".

Nodevu karš

Marta beigās ASV noteica nodevas 25% apmērā tērauda importam un 10% apmērā — alumīnija importam. Sākotnēji nodevas ieviešana tika atlikta attiecībā pret ES valstīm, Kanādu un Meksiku, tomēr 1. jūnijā minētās nodevas stājās spēkā attiecībā uz šīm valstīm.

Automašīnās. Foto no arhīva
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Savus lēmumus Vašingtona pamatoja ar nacionālās drošības apsvērumiem. Daudzi Savienoto Valstu partneri šo ziņu uzsvēra negatīvi. Atbildot uz ASV soļiem, Eiropas Komisija ieviesa nodevas amerikāņu preču importam 2,8 miljardu eiro apmērā. Tās stāsies spēkā no 22. jūnija. Nodevas attiecinātas uz tēraudu, alumīniju un lauksaimniecības precēm.

Pie tam Brisele paziņoja, ka ir gatava atcelt nodevas, ja Vašingtona atcels savējās.    

Pēc temata

Tas nav jauns ekonomiskais karš. Tā ir jauna pasaule
G7 līderi sastrīdējušies samita priekšvakarā
Bloomberg: ASV uzstādījušas ultimātu ES un Kanādai tirdzniecības karā
ASV vēstniece Kanādā saņēmusi vēstuli ar baltu pulverīti

Galvenie temati