22:48 20 Februāris 2020
Tiešraide
  • USD1.0790
  • RUB68.8060
Pasaulē
Saņemt īso saiti
62

Valsts Transporta ministrija paziņoja, ka izmeklētāji nevar vienkārši "ņemt un ar pirkstu parādīt uz Krieviju", neuzrādot nekādus materiālus.

RĪGA, 1. jūnijs – Sputnik. Malaizijas transporta ministrs Entonijs Loks uzskata, ka pret Krieviju vērstās apsūdzības lietā par Malaizijas Boeing katastrofu Ukrainā ir nepamatotas, vēsta Sputnik Lietuva, atsaucoties uz ChannelNews Asia.

Ministrs paziņoja, ka izmeklētāji nav uzrādījuši materiālus, kuri liecinātu par Maskavas saikni ar traģēdiju. Loks uzsvēra, ka par katastrofas izmeklēšanu atbildīgajām personām "nav tiesību ņemt un ar pirkstu parādīt uz Krieviju", informē ChannelNews Asia.

Malaizijas Boeing 777, kas lidoja no Amsterdamas uz Kualalumpuru, cieta katastrofā 2014. gada 17. jūlijā Ukrainas austrumos netālu no Doņeckas. Lidmašīnā bija 298 cilvēki. Viņi visi gājuši bojā.

Pēc katastrofas Kijeva apsūdzēja par notikušo zemessargus, kuri vēlāk informēja: viņu rīcībā nav bruņojuma, ks varētu notriekt lidmašīnu.

Aizvadītajā nedēļā starptautiskā izmeklēšanas grupa (JIT) publiskoja incidenta izmeklēšanas provizoriskos rezultātus. Eksperti uzskata, ka lidmašīna esot notriekta ar zenītraķešu kompleksu "Buk", kas pieder 53. zenītraķešu brigādei no Kurskas. Maskava noraidīja tamlīdzīgus apvainojumus un nosauca tos par nepamatotiem, bet izmeklētāju slēdzienus – par subjektīviem. Krievijas Aizsardzības ministrija aicināja izmeklēšanas grupu paļauties uz faktiem un liecinieku teikto, nevis uz "feiku ģeneratoru viltojumiem" no Bellingcat vai Ukrainas Drošības dienesta.

Pēc temata

Austrālijas AM vēlas gada beigās nosaukt personas, kas vainojamas MH17 katastrofā
Putins: ASV nekad neatklās informāciju par MH17 katastrofu
Tiesa lietā par MH17 katastrofu Donbasā notiks Nīderlandē

Galvenie temati