13:20 29 Oktobris 2020
Tiešraide
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Pasaulē
Saņemt īso saiti
Katalonijas referendums (52)
30

Krievijas varas iestādes, tostarp Krievijas prezidents Vladimirs Putins, vairākkārt paziņoja, ka uzskata Katalonijas problēmu par Spānijas iekšējo lietu, kurai jābūt atrisinātai konstitūcijas ietvaros.

RĪGA, 26. maijs – Sputnik. Krievija nav iejaukusies Katalonijas krīzē un ir ieinteresēta Spānijas valsts robežu saglabāšanā, pateica Krievijas prezidents Vladimirs Putins tikšanās laikā ar starptautisko informācijas aģentūru vadītājiem, vēsta RIA Novosti.

Tallinā notika mītiņš Katalonijas neatkarības atbalstam
Sputnik / Владимир Новиков

Nedēļas sākumā Spānijas Nacionālais kriptoloģijas centrs, kas pakļaujas Nacionālā izlūkdienesta centram, apgalvoja, ka "Krievijas instances" centās ietekmēt situāciju Katalonijā pērnā gada politiskās krīzes laikā, kad 1. oktobrī notika pretlikumīgs referendums par neatkarību.

"Mums ir labas attiecības ar Spāniju, kuras mēs vēlamies saglabāt, kā arī vēlamies, lai situācija Spānijā normalizējas, lai Spānija saglabā savas valsts robežas," — citē Putina vārdus Spānijas aģentūra Efe. Krievijas prezidenta vārdi tiek tulkoti no spāņu valodas. 

Tomēr viņš atzīmēja, ka "katrai tautai ir tiesības uz pašnoteikšanu, taču mēs balstāmies uz cieņu un valstu suverenitātes saglabāšanu esošajās robežās". "Tā ir mūsu pozīcija, kuru mēs vēlamies nodot Spānijas valdībai," — piebilda viņš.

Putins nosauca par "muļķību" apsūdzības, ka par kiberuzbrukumiem (Katalonijas neatkarības domubiedru atbalstīšanai – red. varētu būt atbildīga Krievija.

"Vienmēr runājuši par Krieviju, runāja sakarā ar Brexit. Mūs vaino visos grēkos. Taču runa ir par iekšējiem procesiem katrā valstī, ar kuriem mums nav nekāda sakara. Varbūt Boriss Džonsons ir Krievijas aģents?" — pajokoja Putins.

Spānijas varas iestādes vairākkārt paziņojušas, ka informācija Katalonijas neatkarības krīzes atbalstam tika izplatīta sociālajos tīklos no Krievijas un Venecuēlas teritorijām. Taču tika uzsvērts, ka nav pierādījumu par to, ka šo valstu valdības varētu būt ar to saistītas.

Maskava aicināja Madridi sniegt konkrētus faktus, kas pieradītu Krievijas iejaukšanu Katalonijas situācijā. Kā paziņoja Krievijas ĀM oficiālā pārstāve Marija Zaharova, "īpašu nesaprašanu izraisa (Spānijas) ārlietu ministra sacītie vārdi par to, ka Krievija it kā esot ieinteresēta Spānijas vājumā".

Temats:
Katalonijas referendums (52)

Pēc temata

Latvijas reģions atbalstījis Katalonijas neatkarību
Katalonijas parlaments nobalsojis par neatkarību no Spānijas
Madrides norīkotās amatpersonas pārņem varu Katalonijā
Aptauja: trešdaļa kataloniešu iestājas par neatkarību no Spānijas
Spānijas Konstitūcijas tiesa atcēlusi rezolūciju par Katalonijas neatkarību

Galvenie temati