20:23 23 Marts 2019
Tiešraide
  • USD1.1302
  • RUB72.7425
Krievijas patruļkuģis Yaroslav Mudriy . Foto no arhīva

Krievijas JKF fregate seko amerikāņu aviācijas bāzes kuģim Vidusjūrā

© Sputnik / Игорь Зарембо
Pasaulē
Saņemt īso saiti
27

Žurnālisti uzņēmuši video, kurā, iespējams, redzams, Krievijas patruļkuģis. Jūrnieki uztur radiosakarus saskaņā ar aukstā kara laikā noteiktajiem protokoliem.

RĪGA, 13. maijs — Sputnik. Krievijas patruļkuģis "Yaroslav Mudriy" novēro ASV JKS aviācijas bāzes kuģa "Harry Truman" darbības Vidusjūrā un spēlē ar to "sunīšus", vēsta RIA Novosti, atsaucoties uz britu telekanālu iTV.

​Kanāla žurnālisti uzņēmuši video, kurā, iespējams, redzams, Krievijas patruļkuģis. Amerikāņu un krievu jūrnieki uztur radiosakarus saskaņā ar aukstā kara laikā noteiktajiem protokoliem, kas ļauj izvairīties no incidentiem, atzīmēja izdevums.

Telekanāls atgādināja, ka 2016. gada jūnijā "Yaroslav Mudriy" un "Harry Truman" jau tikušies Vidusjūrā. Toreiz amerikāņu fregate Gravely, kas pavadīja aviācijas bāzes kuģi, izšķīrās par bīstamu manevru, lai "padzītu" Krievijas fregati. Tā pietuvojās "Yaroslav Mudriy" 60-70 metru attālumā un šķērsoja patruļkuģa kursu 180 metru attālumā.

Toreiz Pentagons apgalvoja, ka Krievijas jūrnieki devuši nepatiesus signālus, cenšoties pietuvoties amerikāņu fregatei un kavēt ASV JKS darbības.

Krievijas Aizsardzības ministrija norādīja, ka šie paziņojumi ir neprofesionāli. AM atzīmēja, ka Krievijas patruļkuģis atradies vairāk nekā piecu jūras jūdzu attālumā un ar savām darbībām nekādi nav varējis ietekmēt amerikāņu aviācijas bāzes kuģa manevrus.    

Pēc temata

Krievijas AM apstiprināja ASV izlūklidmašīnas pārtveršanu
Atpeldējuši. Ko divi ASV eskadras kuģi var izdarīt ar Sīrijas armiju
Krievijas iznīcinātāju uzbrukums ASV eskadras kuģim: feļetons no kuģa klāja
Amerikāņu superkuģis Zumwalt sabojājies pārbaudījumu laikā

Galvenie temati