18:28 29 Maijs 2020
Tiešraide
  • USD1.1136
  • RUB78.4416
Pasaulē
Saņemt īso saiti
99

Amerikāņu eksperti novērtējuši Krievijas hiperskaņas aviācijas raķešu kompleksu "Kinžal", kas tika demonstrēts Uzvaras parādē Maskavā.

RĪGA, 12. maijs — Sputnik. Par jaunajiem superieročiem Krievijas prezidents Vladimirs Putins pastāstīja jau 1. martā, savā ikgadējā vēstījumā Federālajai sapulcei. Daudzi Krievijas līderim noticēja, citi — šaubījās, atgādināja Sputnik Igaunija.

Uzvaras parādes laikā 9. maijā visai pasaulei tika dota iespēja pārliecināties — šie ieroči patiešām pastāv. Lādiņi bija uzstādīti uz modernizētajām pārtvērējlidmašīnām MiG-31K.

Par to, ka Krievijas hiperskaņas aviācijas raķešu kompleksam "Kinžal" nav analogu visā pasaulē, pastāstīja žurnāla The National Interest komentētājs Deivs Madžumdars. "Nevienam pasaulē nav ballistiskās raķetes, kas spēj startēt gaisā, tāpēc Maskava pamatoti norāda, ka "Kinžal" nav analogu aiz Krievijas robežām," — viņš raksta.

Eksperts norādīja, ka raķetes "Kinžal" spēj "manevrēt lidojuma laikā un lidot pa neprognozējamu trajektoriju", kas ievērojami apgrūtina vai padara neiespējamu tās pārtveršanu.

MiG-31 ir optimizēta ārkārtīgi smagu raķešu pārvadāšanai, turklāt lidmašīnas lielais ātrums ir piemērots "Kinžala" izvēršanai. Raķetes starts notiek vairāk nekā desmit kilometru augstumā. Pateicoties aerodinamiskajai vadības sistēmai, "Kinžal" spēj manevrēt un apiet bīstamas zonas. Komplekss spēj aošaudīt mērķus aptuveni divu tūkstošu kilometru attālumā, kas pārsniedz potenciālā pretinieka pretgaisa aizsardzības darbības rādiusu.    

Pēc temata

Krievijas mācības Baltijas jūrā: Raķešu palaišana – drauds, nepalaišana – provokācija
"Amerikāņu pīrāgs" pret "Poseidonu". ASV mērojas ar Krieviju armiju apmēros
Analogu nav visā pasaulē: Krievijā demonstrēti "Kinžal" izmēģinājumi
Krievijas hiperskaņas ieroči un Pentagona kosmiskais uzbudinājums

Galvenie temati